Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 16.12.2018, 17:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 955

Petar Jenjić • nedjelja, 16.12.2018.

Nogometaši Istre 1961 stigli su do četvrte pobjede sezone, danas su na domaćem terenu bili bolji od Rudeša pogotkom Roberta Perića-Komšića iz 88. minute...

Nije to bila briljantna utakmica u Puli između posljednje i pretposljednje momčadi lige. Ipak, u konačnici je do vrijedna tri boda stigla Istra 1961 kojoj je bio dovoljan jedan briljantan potez Roberta Perića-Komšića u završnim minutama susreta da sruši Rudeš.

S nova tri boda Puljani su stigli do četvrte pobjede sezone i ukupno 15 bodova, 12 više od današnjeg protivnika koji i dalje ne zna za pobjedu ove sezone.

Prvi solidan pokušaj na susretu imala je gostujuća momčad u četvrtoj minuti susreta, pucao je iz slobodnog udarca Frane Vojković, ali Josip Čondrić obranio je njegov pokušaj. Četiri minute kasnije na drugoj je strani pokušao Dani Iglesias, ali pucao je pored gola.

Obje su momčadi u određenim periodima prvog poluvremena pokušavale stvoriti igru i napadati, ali nije bilo promjene rezultata. Jednu solidnu odigranu kontru domaćina, nakon kornera Rudeša, u posljednji je trenutak zaustavila gostujuća obrana. Uz još poneki slabiji pokušaj prvo je poluvrijeme zaključeno bez pogodaka.

Slično se nastavilo i u drugom poluvremenu u kojem onih pravih, značajnih prilika nije bilo sve do 66. minute. Tada se za prostor izborio Mihael Klepač i pucao iskosa, ali tek malo uz protivničku vratnicu. Nekoliko minuta kasnije pokušao je na drugoj strani Robert Perić-Komšić, no lopta nije išla u okvir gola.

I onda u 88. minuti Istra je stigla do vodstva, Tomislav Čuljak uposlio je Perića-Komšića koji je primirio loptu i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora, neobranjivo za Ivana Banića. Rezultat se do kraja nije promijenio.