Bologna 0:0 Milan
Milan

Slabašna predstava Milana i mršavi remi kod Bologne

Petar Jenjić • utorak, 18.12.2018.

Nogometaši Milana nisu odigrali utakmicu za pamćenje na gostovanju kod Bologne. Susret je završen bez pogodaka, a Rossoneri su utakmicu zaključili s igračem manje...

Milan je jako dobru priliku za pobjedu imao gostovanjem kod Bologne, trenutno 18. momčadi lige koja još od 30. rujna ne zna za pobjedu u Serie A. Međutim, Rossoneri to nisu znali iskoristiti pa su odigrali tek mršavih 0:0 što znači kako i dalje čvrsto drže četvrtu poziciju, dva boda ispred Lazija, a pet bodova iza Intera.

Tako je po prvi puta od 2006. godine Milan odigrao dvije uzastopne utakmice u Serie A bez golova. Podsjetimo, u prošlom je kolu na San Siru odigrao 0:0 protiv Torina.

Već šest tjedana Gonzalo Higuain nije se upisao u strijelce, a u ranoj fazi susreta imao je dva solidna pokušaja, međutim, prva veća opasnost bila je pred golom Gianuligija Donnarumme u 27. minuti kada je obranio pokušaj Rodriga Palacija.

Iz drugog poluvremena, barem što se tiče prilika za gol, vrijedi izdvojiti tek pokušaj Hakana Calhanoglua čiji je udarac otišao malo pored lijeve stative. Prvo sljedeće uzbuđenje dogodilo se dvadesetak minuta kasnije kada je Milan ostao s igračem manje.

U razmaku od tri minute Tiemoue Bakayoko napravio je dva nepotrebna prekršaja i zaradio dva žuta kartona. Da bi stvar bila gora za goste, nešto kasnije žuti je karton dobio Franck Kessie pa tako ni on ni Bakayoko neće nastupiti protiv Fiorentine.

U sastavu gostujuće momčadi Alen Halilović nije ulazio u igru.