Vodeni sportovi

Mladost u drami nakon peteraca do finala Kupa, Jugaši pregazili Splićane

Branimir Korać • subota, 22.12.2018.

Jedan jednosmjeran i jedan dramatičan dvoboj u polufinalu Kupa Hrvatske za vaterpoliste. Jug je pregazio splitski Mornar s 20:5, a Mladost je tek nakon peteraca eliminirala Jadran...

Poznati su finalisti Kupa u finalu u Dubrovniku igrat će očekivano Jug i Mladost. Jugaši su rutinski odradili svoj dio posla, a Mladost je u drugom meču dana potrošila puno energije protiv ipak jačeg protivnika.

Mladostaši su u susret s Jadranom ušli kao favoriti, dobro su krenuli u dvoboj i poveli s 2:0 golovima Petkovića i Buljubašića i prednost od gola-dva održavali su u prvom poluvremenu.

U treću četvrtinu ušli su loše i tu je Jadran serijom golova Viskovića, Butića i Delića poveo 7:6, ali u završnici četvrtine Mladost s tri brza gola vraća se na plus dva (9:7).

U zadnjoj dionici slična priča, Jadran kreće serijom 3:0, ali završnica je bila nešto drugačija. Mladost je u zadnju minutu ušla s vodstvom 11:10, no sedam sekundi prije kraja Delić poravnava na 11:11 i odluka pada na peterce.

Tamo je za pobjedu bilo potrebno čak osam serija, a presudila je obrana Marcelića pokušaja Ivana Domagoja Zovića nakon čega Antonio Petković zabija za ulazak u finale.

Po tri gola kod Mladosti zabili su Cosmin Radu, Lovre Miloš i Antonio Petković, a kod Jadrana isti broj golova zabili su Zvonimir Butić, Ante Visković i Marin Delić.

Prvi susret bio je posve izvjestan i nije ponudio nikakvu rezultatsku zanimljivost. Jug je jednostavno bio prejak i lako je slavio s 20:5.

Predvodili su ga Loren Fatović s četiri gola te s po tri Luka Lozina, Daniil Merkulov i Luka Stahor. Kod Mornara po dva gola zabili su Roko Akrap i Marin Vrdoljak.

Veliko finale između Juga i Mladosti na rasporedu je u nedjelju od 16:15.