Jertec odveo Promotionplay u osminu finala, Tupek Auto nastavlja s odličnim nastupima, kraj za Špartu Elektru

Branimir Korać • nedjelja, 23.12.2018.

Kutija šibica ove subote ponudila je posljednje susrete trećeg kola, ali i prvi osmine finala. U nedjelju je na rasporedu kompletan program osmine te će biti poznati parovi tradicionalnog četvrtfinala na Štefanje...

Jasno je kako nas u osmini finala očekuje niz kvalitetnih mečeva, a jedan od njih definitivno će biti onaj između MNK Cvjetno Poliklinike Milojević i Promotionplay-Pizza Bara. Promotionplay je do osmine finala stigao pobjedom protiv RBA s 2:1 uz dva rana gola Darija Jerteca. Marko Butumović u posljednjim trenucima samo je smanjio na konačnih 2:1 i Promotionplay je prošao dalje.

Neizvjesno je bilo u dvoboju između Šparte Elektre i Trumma gdje je odluka pala na penale. U 40 minuta nije bilo pobjednika, Trumm je poveo preko Vanje Malinića da bi Matija Čakarun u završnici prvog dijela poravnao na 1:1. U raspucavanju je ipak Trumm bio bolji i prolazi dalje.

Bruno je bilo u dvoboju Bigbang Cammeo Teama i Konobe Kamen-CB Nite gdje je viđeno čak 12 pogodaka. Bigbang je na kraju slavio sa 7:5 i to u velikoj mjeri zahvaljujući sjajnom ulasku u meč i vodstvu 3:0 već nakon prvih deset minuta. Poslije toga Konoba Kamen hvatala je zaostatak, ali Bigbang je ipak čuvao vodstvo. Hat-trick kod Bigbanga postigao je Mario Rac, dva gola zabio je Ivan Mikulić, a po jedan su dodali Božidar Karamatić i Dino Bartolucci. Kod poraženih dvostruki strijelac bio je Vlatko Blažević, a po jedan gol zabili su Kristijan Jurić, Karlo Klarin i Dragan Radman.

Dalje ide i Pizzeria Stari Zagreb-Borongaj Lugovi, dobro poznati sudionik Kutije već godinama, a ovaj put svladana je Oštrek Gradnja & CB Marocchino 1:0. Pobjedu Pizzeriji Stari Zagreb donio je Nikola Gatarić koji je pogodio u 17. minuti nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

U osmini finala je i Pimont koji je s 2:0 svladao Transporte Živinu golovima u prvom poluvremenu. Sredinom prvog dijela Darko Duvnjak i Marko Jurčić bili su strijelci oba pogotka i tako riješili pitanje pobjednika i prolaza među 16 najboljih.

Nakon što su iznenadili jednog od glavnih favorita za osvajanje Kutije, Biberon Marasku, dečki iz Tupek Auta nastavili su s pobjedama i došli su do osmine finala. Slavili su protiv Pinkdroidsa s 4:0 golovima Josipa Spajića, Marka Pavlovića, Gabriela Gavrić-Tomića i Valentina Jurića.

Kako je krenuo dvoboj između Dimnjačarstva Sopot i MNK MC Plus-Tiskare Dikopa, činilo se da će se Dimnjačarstvo prošetati do osmine finala. Već nakon dvije minute igre vodio je 2:0 golovima Emila Hustića i Marka Markovića, no tu se i zaustavio. Isti rezultat stajao je na semaforu i na odmoru, a u nastavku je MNK MC Plus-Tiskara Dikopa poravnala preko Pere Mamića i Mateja Ćosića da bi Patrik Pasariček ipak osigurao prolaz za Dimnjačarstvo.

4:2 za prolaz u osminu finala upisao je Dribbling Sport Bar koji je bio bolji od Caffe Bara Barce. U završnici je Barca zaprijetila, ali gol Stjepana Babića na kraju susreta otklonio je svaku dvojbu. Dva gola za pobjednika dodao je Filip Šćrbec, a jedan Tomislav Šušković. Kod poraženih strijelci su bili Krunoslav Borošak i Josip Kolar.

Ritz Club je istim rezultatom eliminirao MNK Čulin Mlin. Čulin Mlin je vodio golom Ivana Matana, no u posljednjim trenucima prvog dijela autogol postiže Ante Matan i Ritz poravnava. U drugom dijelu potpuni preokret golovima Maksa Slunjskog i Josipa Kozića, Ante Matan nakratko je vratio nadu, ali Matej Bošnjak u posljednjim trenucima zabija za potvrdu pobjede Ritz Cluba.

U četvrtfinale je otišao Svadbeni Salon Bagušić-Tropicana koji je s 3:1 bio bolji od vrbovečkog Komunalca. Pobjeda je osigurana u završnih osam minuta golovima Paška Čuljka i Dominika Begića. Inače, Čuljak je bio strijelac i prvog pogotka na susretu, u 15. minuti, ali dvije minute kasnije "poništio" ga je Bojan Čerkez.

Kutija šibica, osmina finala, veterani:
Fica - Zloćo i prijatelji & CB Aztec 2:1 penali (0:0)
Stomatološki centar Flegar Splat - Studio Valore CB Kova 1:2 (Jurica Podvorac ag/Damir Starčević, Damir Kraljević) Rident - Staari Vucibalun 3:2 penali (1:1) (Tihomir Dragoslavić/Mate Šitum)