Probuđena Benfica u derbiju do visoke pobjede, Krovinović zaigrao u završnici

Branimir Korać • nedjelja, 23.12.2018.

U susretu 14. kola portugalskog prvenstva Benfica je pregazila Bragu i potvrdila kako se diže u formi. Bragi je ovo tek drugi poraz ove sezone i to jedan od najtežih od Benfice posljednjih godina...

Malo tko je očekivao da će Benfica pregaziti Bragu baš sa 6:2. No domaćin je odigrao sjajnu utakmicu, bio je vrlo raspoložen i na kraju zasluženo slavio.

U sastavu Benfice nije bio od prve minute na travnjaku Filipa Krovinovića, ali dobio je priliku u završnici susreta kada je u 78. minuti ušao u igru umjesto Argentinca Franca Cervija.

Domaćin je puno bolje koristio svoje prilike nego Braga, imali su i gosti prilika, ali Benfica je bila puno ubojitija. Na odmor je odnijela vodstvo 2:0 golovima Pizzija i Jardela, a kada je Grimaldo na otvaranju drugog poluvremena zabio za 3:0, bilo je jasno da će domaćin do punog plijena.

Do kraja susreta za domaćina su još zabijali Jonas, Cervi i Almeida dok su Sousa i Novais smanjili na drugoj strani.