Vrsaljko i Pašalić sudjelovali u pogocima Intera i Atalante u gostujućim pobjedama

Mihaela Bradovski • subota, 29.12.2018.

Nakon što je Juventus u drami slavio protiv Sampdorije, odigrano je još sedam susreta 19. kola Serie A, a među asistente su se upisali Šime Vrsaljko i Mario Pašalić...

Važna utakmica bila je pred nogometašima Intera koji su tražili pobjedu u gostima kod Empolija kako bi potvrdili pobjedu iz derbija protiv Napolija u prošlom kolu. U konačnici su slavili 1:0 pogotkom Baldea Keite u 72. minuti nakon dodavanja Šime Vrsaljka. Vrsaljko je ubacio nisu loptu za Keitu koji udarcem iz prve pogađa mrežu domaćina.

Bio je to prilikama siromašan dvoboj, a domaćin je već u prvom poluvremenu odradio dvije prisilne zamjene zbog ozljeda, Antonio La Gumina i Manuel Pasqual prerano su morali napustiti igru što je zasigurno utjecalo i na nastup domaćina. Kod gostiju Marcelo Brozović propustio je dvoboj zbog žutih kartona, Vrsaljko je odradio cijelu utakmicu, a Ivan Perišić ostao je na klupi.

Inter je povećao prednost nad četvrtoplasiranim Lazijom na velikih sedam bodova nakon što je Lazio remizirao s Torinom 1:1. Gosti su imali vodstvo na poluvremenu zahvaljujući golu iz penala Andree Belottija. U drugom dijelu domaćin je ipak došao do remija lijepim pogotkom Sergeja Milinković-Savića.

U završnici susreta Lazio je ostao s igračem manje nakon prekršaja Adama Marušića na sredini terena da bi u sudačkoj nadoknadi i Soualiho Meite pocrvenio i momčadi završile utakmicu s po desetoricom igrača. Milan Badelj kod domaćina nije dobio priliku, ostao je na klupi.

Roma je u gostima potpuno zasluženo osvojila sva tri boda protiv Parme slaveći 2:0. Edin Džeko vratio se u prvih 11 nakon ozljede, nije postigao pogodak, a junak gostiju bio je Cengiz Under koji je asistirao Bryanu Cristanteu, a zatim zabio i za konačnih 2:0.

Sjajnu utakmicu u gostima je odigrala Atalanta koja je slavila s čak 6:2 kod Sassuola. Gosti su bili izrazito efikasni i postigli su čak šest pogodaka, a među asistentima je bio i Mario Pašalić koji je u sudačkoj nadoknadi odlično gurnuo loptu u kontru Josipu Iličiću, a on sa svoje polovice dovlači loptu do protivničkog kaznenog prostora i stavio je točku na i.

Pašalić je odigrao cijelu utakmicu, briljirao je Iličić s hat-trickom iako je u igru ušao tek u 63. minuti dok su po jedan gol dodali Zapata, Gomez i Mancini. Oba pogotka za Sassuolo zabio je Duncan.

Prvu pobjedu u ovoj sezoni upisao je Chievo koji je s 1:0 bio bolji od Frosinonea, Marko Pjaca na gostovanju kod Genoe ušao je u igru u 83. minuti, Udinese je slavio 2:0 protiv Cagliarija uz nastup Andrije Balića od 79. minute, a kod gostiju Bradarić je odigrao cijelu utakmicu, Srna do 75. minute, a Pajač je ušao u igru u 62. minuti.