Hat-trick Llorentea u ogromnoj pobjedi Spursa za prolaz u šesnaestinu finala FA kupa

Mihaela Bradovski • petak, 04.01.2019.

Tottenham je izborio prolaz u šesnaestinu finala FA kupa vrlo visokom pobjedom protiv Tranmerea u gostima. Engleski četvrtoligaš primio je čak sedam golova, od čega šest u drugom dijelu...

Tottenham je uspješno apsolvirao prvu prepreku u FA kupu, gostovao je kod četvrtoligaša Tranmerea i upisao vrlo visoku pobjedu 7:0. Spursima je to najviša pobjeda u službenom susretu od 2009. godine kada su pregazili Wigan u prvenstvu s 9:1 te najviša u FA kupu još od 1960. godine kada su s 13:2 pregazili Crewe.

Dvoboj je očekivano bio lišen posebne neizvjesnosti iako se domaćin još dobro držao u prvom poluvremenu te je u nastavku ostao bez snage i nije mogao držati visok ritam.

Mrežu Tranmerea načeo je u 40. minuti Serge Aurier i s tih 0:1 otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu uslijedio je potpuni raspad domaćina. Fernando Llorente postigao je hat-trick, Heung-Min Son, Aurier i Harry Kane dodali su još po jedan gol za konačnih 0:7.

Ostale utakmice na rasporedu su tijekom vikenda uz najzvučniji dvoboj između Wolverhamptona i Liverpoola.