Osma uzastopna pobjeda Cedevite u ABA ligi, Mega svladana u produžetku

Branimir Korać • subota, 05.01.2019.

Cedevita je stigla do osme uzastopne pobjede u ABA ligi svladavši u gostima Megu nakon produžetka s 107:101. Trebala je Cedevita dovršiti posao i ranije, imala je i 20 poena prednosti, ali domaćin je ipak u završnici izborio dodatnih pet minuta...

Drama u dvorani Pinki potrajala je punih 45 minuta. Na kraju je Cedevita nastavila pobjedničku seriju i došla do osme pobjede u nizu u ABA ligi svladavši Megu sa 107:101 nakon što je meč otišao u produžetak.

Rimac može žaliti što je Cedevita propustila priliku i ranije dovršiti posao, imala je već u prvoj četvrtini 20 poena prednosti, u zadnjoj dionici i plus 10, ali u završnici se Mega uspjela vratiti, 2.7 sekundi prije kraja s linije slobodnih bacanja i poravnati te izboriti produžetak.

Kako je susret krenuo, činilo se da će domaćin doživjeti pravu katastrofu. Raspucana Cedevita rijetko je griješila i već nakon osam minuta igre tricom Jacoba Pullena povela je s ogromnih 31:11.

20 razlike u ranoj fazi, trebalo je "samo" mirno iskontrolirati dvoboj, ali Mega se očekivano počela buditi i pomalo smanjivati zaostatak. Još je u drugoj dionici konstantno bila u dvoznamenkastom zaostatku, u nekoliko navrata približila se i na minus 12, ali još jedna trica Pullena minutu i pol prije kraja prvog poluvremena odvela je Cedevitu na plus 18 te je na odmoru bilo i dalje zadovoljavajućih 53:38 za goste.

Treća dionica najavila je povratak Mege. Domaćini su krenuli u drugo poluvrijeme serijom 11:0 i smanjili zaostatak. Uspjela je Cedevita u zadnjih deset minuta još jednom doći na dvoznamenkastu prednost, ali u zadnjoj minuti Mega se vratila.

18 sekundi prije kraja Pullen je ubacio samo jedno slobodno bacanje za 90:88, nakon toga prilikom pokušaja zakucavanja Mokoke, Murić radi prekršaj, a Mokoka ubacuje dva bacanja i poravnava na 90:90.

Cedeviti je ostalo 2.7 sekundi za zadnji napad, klupa radi pogrešku i ne prijavljuje izmjenu da bi ušao Pullen umjesto Baje tako da u zadnjem napadu loptu uzima Cobbs i promašuje sa sirenom i dvoboj odlazi u produžetak.

Tamo je Pullen vodio glavnu riječ, a njegova trica odmah nakon Atićeve odvela je Cedevitu van dosega domaćina i do pobjede.

Cedevitu su do pobjede vodili Pullen s 31 poenom i Krušlin s 24 poena (6/9 trica). Kod domaćina Edin Atić ubacio je 20 poena (5/8 trica) uz 11 skokova dok je Adam Mokoka dodao 18 poena.