Manchester City dominantan u trećem kolu, Fulham ispao u trećem kolu FA kupa

Jan Šneler • nedjelja, 06.01.2019.

Odigrano je još sedam susreta trećeg kola FA kupa, a vrlo dominantno odigrao je Manchester City. S druge strane, premierligaš Fulham neočekivano je ispao iz daljnjeg natjecanja...

Treće kolo FA kupa bliži se svom kraju, a danas smo mogli vidjeti nekoliko iznenađenja. Petoligaš je izbacio vrlo solidnu drugoligašku momčad, premierligaš je na svom terenu u posljednjim trenucima susreta izgubio, a ponajbolja momčad Championshipa također je okončala svoj ovosezonski nastup. Ipak, s druge strane, Watford i Manchester City nisu razočarali.

Manchester City bio je uvjerljiv protiv drugoligaša Rotherhama. Već nakon prvog dijela bilo je jasno da su domaći ozbiljno shvatili susret te su pogocima Raheema Sterlinga, Phila Fodena i autogolom Semija Ajayija vodili s 3:0. U nastavku susreta uslijedile su promjene u momčadi, ali City je još uvijek bio dominantnan te su Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Nicolas Otamendi i Leroy Sane potopili goste i postavili konačnih 7:0.

Još jedan premierligaš, Watford, nije imao pretežak posao. Watford nije bio uvjerljiv kao City, ali je rutinski odradio posao i prošao u sljedeće kolo. U 13. minuti Will Hughes je doveo goste u vodstvo, a unatoč boljoj igri i velikom broju prilika, tek u 74. minuti Troy Deeney potvrđuje pobjedu Watforda kod Wokinga.

Fulham je pak dokaz da svi premierligaši ne prođu lagano dalje. Domaći su imali sve u svojim rukama protiv Oldhama, bolju igru, dominaciju na terenu i vodstvo od 52. minute, ali nisu uspjeli. Fulham je u vodstvo doveo Dennis Odoi, ali je u 76. minuti Surridge pogotkom iz jedanaesterca izjednačio. Fulham je dobio novu priliku u 84. minuti, no udarac s bijele točke promašio je Aleksandar Mitrović. Igrač koji je nedavno spasio Fulham, ovoga puta ih je stajao pobjede jer je nešto kasnije Sam Surridge pogodio za 1:2 i odveo Oldham u daljnju fazu natjecanja.

Od ostalih susreta izdvojimo poraz vodeće momčadi Championshipa, Leedsa. Oni su naime još uvijek prvi na ljestvici nakon 26 kola, iako su izgubili posljednje dvije utakmice. Moguće je da su u klubu odlučili isključivo se koncentrirati na promociju u Premierligu i tako olako shvatili FA kup. QPR je došao do vodstva preko Aramidea Oteha u 23. minuti iz kaznenog udarca, ali je već dvije minute kasnije Aapo Halme donio Leedsu izjednačenje. Ipak, bolju igru QPR je okrunio drugim pogotkom u 75. minuti i zasluženo prošao dalje. Strijelac je bio Jake Bidwell.

Millwall je s 2:1 prošao Hull City, dok je Doncaster u drugoj polovici drugog dijela potvrdio prolaz protiv Prestona. Veliko iznenađenje priredio je petoligaš Barnet koji je slavio protiv Sheffield Uniteda, inače trećeplasirane momčadi Championshipa.