Celta Vigo 1:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Celta Vigo dominirala, Athletic Bilbao stigao do pobjede

Jan Šneler • ponedjeljak, 07.01.2019.

Susretom Celte Vigo i Athletic Bilbaa zaključeno je 18. kolo španjolske La Lige, a sva tri boda kući nosi gostujući sastav...

Zaključeno je 18. kolo La Lige, a nakon susreta Celte Vigo i Athletic Bilbaa, razloga za veselje imaju gosti. Pobjedom na teškom gostovanju i nakon dominacije Celte, gosti su došli do tri boda i pobjegli iz zone za ispadanje.

Utakmica je od početka bila vrlo aktivna te smo već u prvih dvadeset minuta vidjeli i prvi pogodak. Nešto prije gola, u 14. minuti, Maximiliano Gomez mogao je Celtu dovesti u vodstvo, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca odsjeo na stativi. Precizniji je bio Iker Muniain pet minuta kasnije koji je lijepim udarcem pogodio za 1:0.

Domaći su bili dominantniji u prvom dijelu, konstantno pritiskali goste, no do pogotka nisu uspijevali doći. Prilike koje su imali doduše nisu bile stopostotne, ali se naslućivalo da Athletic neće dugo izdržati isključivo se braneći. Izjednačujući pogodak nije mogao doći u boljem trenutku. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Francisco Beltran pogodio je nakon kornera za 1:1.

Iako je pogodak u posljednjim trenucima poluvremena trebao dati zamah domaćima, gosti su vrlo rano došli do vodstva. Već u 54. minuti Inaki Williams pogađa za 2:1 i dovodi ponovno Athletic Bilbao u vodstvo. Celta je nastavila s pritiskom, iako je bilo vidljivo kako ih je taj rani drugi pogodak uzdrmao.

Desetak minuta prije kraja susreta Aritz Aduriz mogao je zaključiti susret, no domaći vratar otklonio je opasnost. Posljednju šansu imali su domaći u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, no udarac glavom Gomeza nije pogodio mrežu.