Cedevita ponovno poražena, Zenit slomio otpor u posljednjoj četvrtini

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod ruskog Zenita koji je u drugom kolu TOP-a 16 Eurokupa slavio sa 98:84...

Cedevita je pretrpjela i drugi poraz u TOP-u 16 Eurokupa. Zagrebačka je momčad danas gostovala kod Zenita koji je svladao hrvatskog prvaka rezultatom 98:84 te tako nakon poraza od Uniksa stigao i do prve pobjede u ovoj fazi natjecanja.

Bolje je u samu utakmicu krenula Cedevita koja je vodila većim dijelom prve četvrtine. Serijom 7:0 u posljednjoj minuti zagrebačka je momčad stigla do šest koševa viška (26:20). Imali su gosti i osam koševa viška, ali Zenit serijom od 14:2 prelazi u vodstvo od 34:30.

Istom je razlikom domaća momčad zaključila prvo poluvrijeme, a na početku drugog Cedevita je stigla do poravnanja na 48:48. Međutim, uslijedila je jedna crna rupa od više od tri minute bez poena što je ruska momčad iskoristila za seriju od 13:0. Vratili su se gosti i na minus četiri (65:61), ali je uoči posljednjih deset minuta domaćin uspio udvostručiti prednost (70:62).

Međutim, posljednja je četvrtina ipak bila lišena napetosti, Zenit je otvorio s 10:2, otišao ponovno na dvoznamenkastu razliku koju je ovoga puta uspio sačuvati do kraja.

Domaćina je do pobjede predvodio Sergej Karašev s 19 poena, dok je Marko Simonović dodao 18 koševa. Jacob Pullen s 18 poena i Justin Cobbs sa 16 koševa i devet asistencija bili su najbolji u redovima Cedevite.