SP 2019. - Skupina C, 2. kolo, 12.01.2019, 17:30 h
Norveška 40:21 Saudijska Arabija
Saudijska Arabija

Druga uvjerljiva pobjeda Norvežana, Saudijci dobili rukometnu lekciju

Mihaela Bradovski • subota, 12.01.2019.

Reprezentacija Norveške nastavlja sa svojim uvjerljivim izdanjima u skupini C Svjetskog rukometnog prvenstva. Nakon što je u petak pao Tunis isto se dan kasnije dogodilo i Saudijskoj Arabiji, no ona je izgubila još uvjerljivije s 40:21...

Dan nakon što su odličnim izdanjem s krila, te dijelom zahvaljujući brzim kontranapadima, dvoznamenkastom razlikom dobili afričkog prvaka Tunis, rukometaši Christiana Bergea nisu se pomučili niti u dvoboju sa slabašnom Saudijskom Arabijom.

Nisu Norvežani morali igrati presing u obrani niti trošiti previše energije na duge napade, Saudijci su se svojim pogreškama od samoga starta ponudili sami, a slobodan dan dobili su prvi vratar Bergerud, Goran Johannessen i Sander Sagosen.

Na ulasku u dvoboj izabranike Borisa Deniča zaustavio je Espen Christensen, a njegove obrane na drugoj su strani Myrhol i društvo ekspresno pretvarali u pogotke i već su u ranoj fazi osigurali sasvim dovoljnu prednost da se u nastavku isprobaju i neka dodatna rješenja.

Nekoliko je puta tijekom prvih pola sata Norveška imala prilike otići na deset razlike, a onda je to od ruke pošlo tri minute prije odlaska na odmor, u tom prvom poluvremenu stopostotnom, Magnusu Rodu. Jedan pogodak manje, uz jedan promašaj, u istom je periodu postigao 18-godišnji Alexander Blonz.

Na startu prvog dijela nastradao je do tada odličan Christensen, jedan do tada izolirani saudijski pokušaj iz kontre završio je šutom iz blizine, ravno u glavu norveškog vratara te je Bergerud nakratko morao prekinuti svoj odmor. Isto kao da je razljutilo Norvežane pa su nakon deset minuta igre u drugom dijelu vodili sa 16 razlike.

Sredinom drugog dijela Deničev je sastav nakratko uspio smanjiti zaostatak, spustiti ga na -12, no u konačnici se ništa drastičnije nije promijenilo te su rukometaši oba sastava jedva čekali kraj ove očekivano jednosmjerne utakmice.

U ovu 40:21 pobjedu Magnus Rod je ugradio devet pogodaka, Espen Lie Hansen je dodao svojih osam dok je Christensen skupio 17 obrana. Kod Saudijske Arabije najbolji je ponovno bio Mahdi Alsalem, strijelac sedam zgoditaka.

Norvešku u trećem kolu očekuje, sudeći prema današnjem izdanju i jedne i druge reprezentacije, još jedan lagan zadatak, dvoboj s Austrijom, dok Saudijsku Arabiju čeka dvoboj protiv domaćina Danske.