Utakmice bez prevelike drame, Irak i Iran upisali nove pobjede

Petar Jenjić • subota, 12.01.2019.

Odigrane su tri utakmice na Azijskom kupu u kojem danas nije bilo prevelike napetosti. Iran je slavio protiv Vijetnama, kao i Irak protiv Jemena, dok je Saudijska Arabija porazila Libanon...

Drugu pobjedu na turniru upisao je Iran koji je s 2:0 bio bolji od Vijetnama. Nakon prvog poluvremena Iranci su imali minimalnu prednost zahvaljujući pogotku Sardara Azmouna, a da ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se isti igrač u 69. minuti.

U istoj skupini D odigrana je i druga utakmica drugog kola u kojoj je još uvjerljiviju pobjedu upisao Irak koji je s 3:0 bio bolji od Jemena. Već nakon prvih 20 minuta Iračani su imali dva gola prednosti pogocima Muhanada Alija i Bashana Rasana. Konačan rezultat postavio je Ali Abbas u samoj završnici susreta.

Rezultati by SofaScore

Na stopostotnom učinku ostala je Saudijska Arabija koja je slavila protiv Libanona s 2:0. Nakon 12 minuta igre Saudijci su poveli pogotkom Fahada Al-Muwallada, da bi konačan rezultat postavio Hussain Al Moqahwi u 66. minuti.