Vodeni sportovi

Jug CO upisao poraz kod Zvezde, Mladost slavila protiv Primorca

Petar Jenjić • subota, 12.01.2019.

Odigrane su tri utakmice devetog kola Triglav Jadranske lige u kojima je, od hrvatskih predstavnika, tek Mladost upisala pobjedu...

Osmi poraz u devet kola upisao je POŠK koji je na svom bazenu izgubio od trenutno drugoplasiranog Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 13:7. Gosti su do sedme uzastopne pobjede stigli zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini koju su dobili sa 6:2 te na poluvrijeme otišli s tri gola viška (8:5).

Petar Mijušković s četiri gola i Vladan Spajić s tri pogotka bili su najbolji kod pobjedničke momčadi. U redovima POŠK-a dva je gola postigao Marino Divković.

Na stopostotnom učinku u Jadranskoj ligi ostala je zagrebačka Mladost koja je slavila u gostima kod Primorca sa 13:8. Nakon što je domaćin prvu četvrtinu dobio s 2:1, Mladostaši u sljedeće dvije potpuno dominiraju te uoči posljednjih osam minuta imaju nedostižnih sedam golova viška (11:4).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Konstantin Harkov s četiri gola, dok je Miloš Ćuk dodao tri pogotka. Četiri gola u redovima domaće momčadi postigao je Damir Crepulja.

Drugi poraz u ovom natjecanju pretrpio je Jug CO koji je izgubio na gostovanju kod Crvene zvezde s 11:10. Tijekom posljednje četvrtine Zvezda je imala i tri gola viška (9:6), Jug je u dva navrata uspio doći na minimalan zaostatak, međutim, na kraju je na tome i ostalo.

Dušan Vasić s pet golova predvodio je Zvezdu, dok je Miloš Maksimović dodao tri gola. Hrvoje Benić, Danil Merkulov, Kristijan Čulina i Loren Fatović dodali su po dva gola kod Juga.