PSG u novoj pobjedničkoj seriji, St. Etienne u vodećem kvartetu

Mihaela Bradovski • subota, 12.01.2019.

U Ligue 1 odigrana su ove subote tri susreta, a iznenađenja nije bilo. PSG bio je vrlo uvjerljiv i glatko je slavio kod Amiensa, a vrijednu pobjedu upisao je St. Etienne...

Nakon dva uzastopna remija, PSG ponovno je počeo vezati pobjede. Drugu u nizu ostvario je u gostima kod Amiensa koji mu je olakšao posao ostavši s igračem manje za zadnjih pola sata utakmice. Ovo je Parižanima 18. uzastopna pobjeda u Ligue 1, a do nje su došli bez Neymara i Gianluigija Buffona.

Gosti su do vodstva došli u 57. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Edinson Cavani nakon igranja rukom u domaćem kaznenom prostoru. Deset minuta kasnije Khaled Adenon zaradio je drugi žuti karton i tako u kratko vrijeme zaradio isključenja i protiv Lyona i PSG-a, a Parižani su posao dovršili golovima Kyliana Mbappea i Marquinhosa.

Važnu pobjedu upisao je St. Etienne koji je gostovao kod fenjeraša Guingampa i svladao ga s 1:0. Gosti su do pobjedničkog gola došli vrlo brzo, već u šestoj minuti Wahbi Khazri pogodio je mrežu Guingampa iz slobodnog udarca. Guingampu je ovo šesti poraz u prvenstvu na svom terenu ove sezone i još uvijek čeka na prvu pobjedu.

Do minimalne pobjede stigla je i Nice koja je s 1:0 bila bolja od Bordeauxa kod kojeg je Toma Bašić igrao do 67. minute kada ga je zamijenio Lukas Lerager. Pobjedu domaćinu iz kaznenog udarca donio je Allan Saint-Maximin.