Skandinavci stigli do uvjerljivih pobjeda protiv autsajdera skupina

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.01.2019.

Posljednji dvoboji dana u skupini C i D Svjetskog rukometnog prvenstva donijeli su očekivano visoke pobjede skandinavskih vrsta. Danska je protiv Saudijske Arabije slavila s 34:22 dok je Švedska protiv Angole upisala još izraženiju pobjedu, 37:19...

Gotovo po identičnom receptu slavile su u trećem kolu u skupinama C i D Danska i Švedska. Kao favoritima skupina donjeg dijela ždrijeba polovica puta preliminarne faze donijela im je najslabije sastave, Saudijsku Arabiju i Angolu.

Kristjan Andresson i posebno Nikolaj Jacobsen ovaj su dvoboj iskoristili za isprobavanje dodatnih taktičkih rješenja, a pred puno zahtjevnije okršaje i nakon večerašnjih 60 minuta obojica mogu biti zadovoljni viđenim.

Švedski je izbornik pak konačno mogao koristiti i usluge lijevog krila Hampusa Wannea koji je umjesto na terenu prve dane u Danskoj proveo u karanteni.

Za razliku od Francuske i Španjolske, oba se skandinavska sastava niti u jednom trenutku nisu dala uhvatiti na krivoj nozi, nakon početnih laganijih minuta i Danci i Šveđani ubacili su u brzinu više, tek toliko koliko je bilo dovoljno da se odvoje na pristojnu razliku i zatim na tim temeljima mirno kontroliraju situaciju do samoga kraja.

Rukometaši Danske prvo su poluvrijeme dobili sa 17:11, a u konačnici su slavili s 12 pogodaka razlike dok su Šveđani na odmor otišli s +5 i na kraju dogurali do 37:19. Za oba sastava dobro zagrijavanje za daljnje ispite, za Saudijsku Arabiju i Angolu dobra škola za daljnji rukometni razvoj.

Što se pojedinačnih učinaka tiče, u danskom je dresu najuspješniji sa sedam pogodaka bio Magnus Landin, a po pet su dodali Zachariassen i Oris. U sastavu Borisa Deniča četiri se puta u listu strijelaca upisao Mojtaba Alsalem.

U susretu koji je završio s tolikom razlikom 12 isključenja, od čega pet danskih, puno je previše.

Šveđane su do ove +18 pobjede vodili Niclas Ekberg i stopostotni Mattias Zachrisson s pet pogodaka, četiri su dodali Nielsen i Tollbring, a jučerašnjeg junaka Palicku na vratima je s ukupno 16 obrana zamijenio Appelgren.

Iako se njegova Angola, osim s minimalnom pobjedom u prvom kolu, i ne može baš pohvaliti nekim rezultatima Rome Hebo (5) je i u ovom susretu pokazao svoju kvalitetu.