Valencia uzvratila Sporting Gijonu i prošla u četvrtfinale, Getafe remijem prošao Valladolid

Jan Šneler • srijeda, 16.01.2019.

Odigrane su uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja, a valja izdvojiti uvjerljivu pobjedu Valencije protiv Sporting Gijona...

Poznata su prva dva četvrtfinalista španjolskog Kupa kralja. Nakon uzvratnih susreta osmine finala, plasman među najboljih osam izborili su Getafe i Valencia.

Valencia je u prvom susretu poražena od Gijona s 2:1, no u uzvratnoj utakmici domaći su bili koncentriraniji. Nisu lagano stigli do prolaza, ali su boljom igrom uspjeli doći do uvjerljive pobjede. Gosti su se dobro držali, imali aktivnih 0:0 više od sat vremena, no onda je obrana pukla.

Mrežu je načeo Santi Mina u 66. minuti, da bi deset minuta kasnije svojim drugim pogotkom praktički osigurao prolaz svojoj momčadi. Konačnih 3:0 postavio je mladi napadač Ferran Torres u 89. minuti.

U drugom susretu Getafe je uspio izvući neriješeno i uz pobjedu u prvom susretu proći Valladolid. Gosti su već u 29. minuti došli do vodstva kada je Angel precizno izveo udarac s bijele točke. Dosta razočaravajuće izgledao je semafor za domaće s obzirom na to da su više toga pokazali u prvom dijelu.

U nastavku smo vidjeli puno otvoreniju igru, kvalitetnije napade i prilike, a u 50. minuti Daniele Verde donosi izjednačenje Valladolidu. Put do četvrtfinala još uvijek je bio dalek jer su domaćem sastavu trebala još dva pogotka do kojih nisu uspjeli doći. Duje Čop igrao je do 68. minute.