Osijek u Rovinju pregazio slovenskog prvoligaša, Mađar pokazuje da je pravo pojačanje

Branimir Korać • subota, 19.01.2019.

Osijek je na pripremama u Istri, a ove subote odigrao je prijateljsku utakmicu sa slovenskim prvoligašem Goricom i upisao pobjedu čak 6:0...

Zoran Zekić ima dosta razloga za zadovoljstvo. Momčad je po njegovom ukusu, a tijekom priprema ističe kako se dobro radi i svi ispunjavaju zacrtano. Raspoloženje će zasigurno dodatno popraviti i pripremni dvoboj protiv Gorice koji su Osječani riješili u svoju korist s čak 6:0.

Osijek je vrlo rano stigao do vodstva, Mirko Marić prvo je propustio odličnu priliku u drugoj minuti, a onda je pet minuta kasnije Pilj ubacio iz kornera, odbijena lopta došla je do Marića koji iz blizine zabija za vodstvo.

Nastavili su se napadi Osječana i u 14. minuti hrvatski prvoligaš povećava vodstvo. Pilj je odlično asistirao Bočkaju koji dolazi sam pred vratara, ovaj ga ruši i Marin Vidulin pokazuje na 11 metara,, a Marić još jednom pogađa mrežu.

Do kraja prvog dijela moglo je biti pogodaka na obje strane, ali na odmor se otišlo uz vodstvo Osječana 2:0.

Na startu drugog dijela povećanje prednosti. Lopa je iz slobodnog udarca zatresao gredu, Dugandžić je pokušao glavom odbijenu loptu poslati u mrežu i to je napravio uz pomoć Janija Curka.

Tu Osijek nije stao i u 54. minuti dolazi do četvrtog gola. Nakon kornera kojeg je izveo Lopa lopta je odbijena do Radeljića koji škaricama pogađa za 4:0 da bi peti gol postigao u 56. minuti Dugandžić na dodavanje Bagadura.

Odmah nakon petog pogotka Lončar poslije kornera šalje loptu u gredu da bi u 75. minuti novopridošli Mađar Kleinheisler sjajnim udarcem iz voleja s 20 metara zabio za konačnih 6:0.

Rapsodija Osječana protiv Goričana i puno razloga za zadovoljstvo trenera Zekića.

Prijateljska utakmica:
Osijek - ND Gorica 6:0

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Bočkaj, Pilj, Boban, Henty i Marić. (U drugom poluvremenu: Santini, Radeljić, Bagadur, Šutalo, Marin, Lončar, Ćavar, Kleinheisler, Lopa, Talys i Dugandžić).