Frosinone 0:5 Atalanta
Atalanta

Dvije asistencije Marija Pašalića, Duvan Zapata nemilosrdno napunio mrežu Frosinonea

Petar Jenjić • nedjelja, 20.01.2019.

Nogometaši Atalante slavili su s 5:0 na gostovanju kod Frosinonea, a asistencije za prva dva gola upisao je Mario Pašalić. Prvo ime susreta bio je ipak Duvan Zapata koji se četiri puta upisao u strijelce...

Drugu uzastopnu pobjedu, a devetu ove sezone upisala je Atalanta koja je slavila na gostovanju kod pretposljednjeg Frosinonea s 5:0. Bio je to 12. poraz domaće momčadi ove sezone, a na novu pobjedu čeka još od 28. listopada.

Posebno vrijedi izdvojiti jako dobru utakmicu Marija Pašalića koji je krenuo u početnoj postavi i asistirao za prva dva pogotka. Hrvatski nogometaš igrao je do 60. minuti kada je bio zamijenjen. Ipak, prvo je ime bio sjajni Duvan Zapata koji se čak četiri puta upisao u strijelce.

Igrala se 11. minuta kada je Atalanta došla do vodstva, lijepo je centrirao Pašalić, a najviši je u skoku bio Gianluca Mancini koji glavom loptu posprema u mrežu. Ovim pogotkom postao je najmlađi branič u svim ligama "petice" koji je postigao barem četiri gola ove sezone.

Na sličan je način u završnici poluvremena gostujuća momčad podebljala vodstvo, ponovno se u ulozi asistenta našao Mario Pašalić, a ovoga je puta na petercu pronašao Duvana Zapatu koji glavom zabija za 2:0. Tako je postao prvi igrač Atalante koji je postigao barem jedan pogodak u sedam uzastopnih utakmica u Serie A.

Isti je igrač na otvaranju drugog poluvremena postigao svoj drugi, a ukupno treći gol Atalante. Nakon što domaća obrana nije najbolje otklonila opasnost, Zapata je došao do lopte u kaznenom prostoru i lakoćom poentirao. Do hat-tricka stigao je u 64. minuti nakon što mu je glavom loptu spustio Hans Hateboer. Kolumbijac je lakoćom poentirao s deset metara.

Zapata je nastavio s golovima, a u 73. minuti postigao je i četvrti kada je glavom pogodio nakon centaršuta Mattea Pessina.