Vodeni sportovi

Szolnoki nanio treći poraz Mladosti u Ligi prvaka

Petar Jenjić • srijeda, 23.01.2019.

Vaterpolisti Mladosti upisali su poraz u sedmom kolu Lige prvaka, Žapci su gostovali kod mađarskog Szolnoka koji je slavio s 11:8...

Treći poraz u Ligi prvaka upisala je zagrebačka Mladost koja je danas gostovala kod mađarskog Szolnokija u sklopu sedmog kola. Domaćin je u konačnici stigao do druge pobjede sezone rezultatom 11:8.

Domaća je momčad jako dobro odigrala prvu četvrtinu i prvih nekoliko minuta druge četvrtine tijekom kojih se odvojila na visokih 6:1. Do kraja prvog poluvremena Mladostaši su se uspjeli spustiti na dva gola zaostatka (6:4).

Szolnoki je u trećoj četvrtini održavao prednost koju je imao nakon prvog poluvremena. Posljednju je dionicu otvorio s dva gola, poveo s 10:6 te mirno sačuvao prednost do kraja.

Gergo Zalanaki s tri gola predvodio je domaćina do pobjede, dok je isti učinak kod Mladosti ostvario Miloš Ćuk.