Manchester City rutinski odradio posao protiv Burtona i ušao u finale Carabao kupa

Jan Šneler • srijeda, 23.01.2019.

Nakon velike pobjede u prvom susretu polufinala Liga kupa uzvrat je bio puka formalnost, no i u današnjem susretu Manchester City došao je do pobjede...

Teško je ozbiljno komentirati uzvratni susret polufinala Liga kupa između Burtona i Manchester Cityja. Nakon što su Građani u prvom ogledu slavili s nevjerojatnih 9:0, uzvratni susret bio je dobra prilika da se odradi nešto intenzivniji trening.

Pep Guardiola je poslao na teren neke pričuvne igrače, ali svejedno su okosnicu momčadi činili provjereni prvotimci. U 14. minuti Liam Boyce mogao je donijeti veliko veselje domaćoj publici, no vratar Cityja Arijanet Murić odlično se snašao i obranio njegov pokušaj. Desetak minuta kasnije gosti su uspjeli doći do vodstva.

Okrugli, 10. pogodak Cityja u dvije utakmice postigao je Sergio Aguero koji je iskoristio lijepu asistenciju Riyada Mahreza. Do kraja prvog dijela rezultat se više mijenjao, a i utakmica je polako gubila intenzitet. U nastavku susreta vidjeli smo nekoliko solidnih pokušaja sa svake strane, ali teško možemo govoriti o nekom uzbudljivom poluvremenu.

U prvih petnaestak minuta drugog dijela Aguero i Fabian Delph imali su dobre prilike, ali njihovi pokušaji nisu našli put do mreže. Dvadeset minuta prije kraja Burton je ponovno bio blizu pogotka, ali Boyce i William Miller nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

Burton je svakako odradio jako dobar turnir i izbacio puno kvalitetnije momčadi, no ostaje mali žal što ovaj trećeligaš nije barem jedan pogodak postigao Manchester Cityju i lijepo zaključio polufinale. Što se tiče Cityja, 24. veljače na Wembleyu je finale Carabao kupa. Protivnik će im biti bolji iz ogleda Tottenhama i Chelseaja. Prvi susret završio je pobjedom Spursa 1:0.