Le Havre poražen od četvrtoligaša, Lyon siguran kod Amiensa

Jan Šneler • četvrtak, 24.01.2019.

Odigrane su još tri utakmice četvrtog kola Kupa Francuske, a veliko iznenađenje priredio je Vitre koji je na svom terenu slavio protiv Le Havrea...

Kup natjecanja često znaju biti prilično egzotična s obzirom na momčadi koje sve nastupaju, ali vrlo često dogode se neki nevjerojatni rezultati koji znaju biti simpatični neutralnim gledateljima. Danas je tako Vitre slavio protiv Le Havrea, a zanimljiva je činjenica kako je Vitre na 13. mjestu u Championnatu National 2 (četvrta liga) u Grupi C i da je pozicioniran dva mjesta ispod rezervne momčadi Le Havrea.

Jasno, Le Havre je izašao s kombiniranim sastavom, ali teško je očekivati da su se nadali ovakvom porazu. U 33. minuti Lebacle je doveo domaće u vodstvo i potvrdio bolju igru Vitrea u prvom dijelu. Kako susret ne bi ušao u nemirne vode, domaći su početkom nastavka brzo postigli još dva pogotka i riješili pitanje pobjednika. U 47. minuti strijelac je bio Sorin, da bi deset minuta kasnije pogodio Elaz.

Lyon je slavio na gostovanju kod Amiensa. Domaćin nije bio nimalo loš, dapače, opasno je i zaprijetio, ali Lyon je bio u dosta jakom sastavu te veća iznenađenja nisu bila moguća. Sve su gosti riješili u prvom dijelu. U 28. minuti Dembele je zabio za vodstvo, da bi nešto kasnije Dubois povećao prednost. Lyon nije uspio zaključiti poluvrijeme sa svim igračima jer je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela isključen Marcal.

To ipak nije poremetilo goste koji su rutinski priveli susret kraju i zasluženo se plasirali u osminu finala.

Napomenimo kako je Bastia došla do slavlja protiv Noisy-le-Granda s 2:1. U 34. minuti Petit je nespretno skrenuo loptu i postigao autogol, a na samom kraju poluvremena Mesbah je povećao vodstvo domaćih. Gosti su se trudili, ali nešto ozbiljnije nisu uspjeli napraviti. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Yao je uspio smanjiti konačni ishod.