Zimski sportovi

Hrvati razočarali u Kitzbühelu, Kolega kao 30. do druge vožnje

Petar Jenjić • subota, 26.01.2019.

Hrvatski skijaši nisu imali dobar dan u prvoj slalomskoj vožnji u Kitzbühelu gdje je samo Elias Kolega uspio izboriti drugu vožnju. Kao prvoplasirani utrku je zaključio Švicarac Ramon Zenhäeusern...

Iako su trojica Hrvata startala među prvih 30 slalomske utrke u Kitzbühelu, rezultati nisu bili dobri. Po dosta teškoj stazi tek je Elias Kolega uspio izboriti drugu vožnju i to kao 30. s dvije sekunde i 73 stotinke zaostatka za vodećom pozicijom

Odmah iza Kolege našla su se još trojica njegovih kolega iz reprezentacije - Filip Zubčić završio je kao 31. (+2.83), Istok Rodeš bio je 32. (+2.96), a Matej Vidović ukupno 33. (+3.02). Samuel Kolega nije završio prvu utrku.

Vodeći je nakon prve vožnje Švicarac Ramon Zenhäeusern koji je krenuo kao 13. i odličnom vožnjom doskijao do prvog mjesta s vremenom 55.34. Iza njega ostala su dvojica Francuza, Clement Noel i Alexis Pinturaut. Spomenimo i to kako je Marcel Hirscher trenutno na osmom mjestu.

Dodajmo i to kako je od 79 skijaša na startu tek 40 stiglo do cilja. Druga je vožnja na rasporedu od 12:30 sati.