Serie A, 21. kolo, 27.01.2019, 20:30 h
Lazio
Lazio 1:2 Juventus
Juventus

Ronaldo iz penala u završnici osigurao Juventusu sva tri boda, Lazio zaslužio više

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2019.

Juventus je uspješno prošao Rim i gostovanje kod Lazija gdje je upisao pobjedu 2:1. Lazio je bio bolji, vodio, ali pao je u završnici i golovima u zadnjih 20 minuta upisao je poraz...

Iako bez ozlijeđenog Marija Mandžukića, Juventus je slavio u rimu gdje nije imao lagan posao i čak i da je upisao poraz, teško bi itko mogao reći kako to nezasluženo. Domaćin je igrao vrlo dobro, zasluženo je vodio, mogao je imati i uvjerljiviju prednost, ali nije izdržao u visokom ritmu te je ipak pao.

Massimiliano Allegri ima problema s izostancima, a za nove se pobrinuo Leonardo Bonucci koji je u završnici prvog dijela osjetio probleme i morao je napustiti igru te ga je zamijenio Giorgio Chiellini.

U drugom dijelu Lazio je stigao do vodstva i to nakon 15 minuta igre. Ubačenu loptu iz kornera u svoju mrežu skreće Emre Can i Juventus je u problemima.

Embed from Getty Images

Pokušavali su gosti doći do poravnanja, ali teško su uopće stvarali prilike da bi u 74. minuti ipak izjednačili. Odličan posao napravio je Bernardeschi koji je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje do lopte dolazi Joao Cancelo i pogađa za 1:1.

I kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova Juventus dolazi do pobjede. U 87. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste, Lulić je srušio Cancela bez lopte u 16 metara, a Cristiano Ronaldo donosi pobjedu danas vrlo skromnom Juventusu.