Jurak bez finala turnira parova, Rumunjke slavile u dva seta

Petar Jenjić • subota, 02.02.2019.

Darija Jurak u paru sa Xin-Yun Han nije uspjela izboriti finale WTA turnira u Hua Hinu, bolje su bile Rumunjke Irina Begu i Monica Niculescu...

U polufinalu turnira parova u tajlandskom Hua Hinu Darija Jurak upisala je poraz. U paru s Kineskinjom Xin-Yun Huan hrvatska je tenisačica poražena od drugih nositeljica Irine Begu i Monice Niculescu.

Rumunjske tenisačica u konačnici su do pobjede stigle sa 7:6, 6:2 nakon sat i 33 minute igre. Za naslov na turniru igrat će protiv Anne Blinkove i Yafan Wang.

Nijedna kombinacija nije briljirala na vlastitom servisu u prvom setu. Hrvatsko-kineska kombinacija imala je dva puta po break prednosti, ali Begu i Nicolescu oba su se puta uspjele izvući te u konačnici doći do tie-breaka. U 13. igri bilo je tijesno do 4:3 za Rumunjke koje su ubrzo povele sa 6:3, a zatim iskoristile drugu set loptu.

Do rezultata 2:2 drugi je set bio napet, međutim, dva uzastopna breaka napravile su druge nositeljice koje su tako izborile finalni meč.