Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, 02.02.2019, 17:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 524

Mihaela Bradovski • subota, 02.02.2019.

Slaven Belupo specijalizirao se za remije, a pokazao je to i u dvoboju protiv Istre 1961. U Puli je odigrao 1:1 i tako barem zadržao prednost nad Istrom i sedmu poziciju...

Istra 1961 i Slaven Belupo izravni su konkurenti u borbi za izbjegavanje dodatnih kvalifikacija za ostanak u ligi, a međusobnim dvobojem u Puli otvorili su drugi dio sezone.

Istri je to bila prva službena utakmica ove godine, a s druge strane Slaven Belupo već je imao jednu utakmicu i to onu protiv Rijeke u naknadno odigranom susretu 18. kola.

U današnjem dvoboju bodovi su na kraju podijeljeni, a golovi su padali u drugom poluvremenu. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali gostujući trener tu je ostao bez ozlijeđenog Jana Doležala koji nije dočekao kraj prvog dijela i zamijenio ga je novopridošli Luka Menalo koji će se pokazati kao jedna od pozitivnih točaka kod gostiju.

U drugom dijelu Istra je prva došla do pogotka. U 65. minuti Grujević je ubacio u kazneni prostor, a još jedno novo ime u domaćem sastavu Daniel Ndi poslao je loptu u mrežu.

Nedugo nakon postignutog pogotka nova prilika za domaćina, ali okvir gola spasio je Slaven Belupo da bi u 73. minuti Koprivničanci došli do poravnanja. Menalo je odlično asistirao Krstanoviću koji bez ikakvih problema pogađa mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je bilo ponešto prilika za pogotke, uz spornu situaciju iz 80. minute kada su gosti tražili kazneni udarac nakon prekršaja na Mladenu koji je Duje Strukan izvukao izvan 16 metara.

U konačnici 1:1, a na kraju i jedni i drugi mogu biti zadovoljni, Istra je imala vodstvo i gredu, a Slaven Belupo sjajnu priliku za preuzimanje vodstva na ulasku u zadnjih deset minuta.