Vodeni sportovi

Mađari kobni za Mladost, završni turnir sve dalje

Branimir Korać • utorak, 05.02.2019.

Mladost je upisala poraz u osmom kolu Lige prvaka i taj poraz prilično ju je udaljio od završnog turnira. Szolnoki je u Zagrebu slavio s 11:8...

Bilo bi grubo reći da je Mladost kiksala u susretu protiv Szolnokija jer je na drugoj strani stajao iznimno kvalitetan protivnik, no da je Mladost napravila veliki korak unazad, to je sigurno.

Susret protiv Szolnokija označen je kao ključan u borbi za odlazak na završni turnir, ali Mladost nije prošla ispit, ubilježila je poraz i vrlo teško će se izboriti za završni turnir.

Već sam ulazak u utakmicu bio je problematičan i tu je Szolnoki odmah došao do dva gola prednosti. Međutim Bajićeva momčad uspjela je odgovoriti, golovima Miloša, Ćuka i Harkova stigla je do preokreta da bi Szolnoki ipak završio prvu četvrtinu s vodstvom 5:4.

Više od osam minuta Mladost je ostala bez pogotka, to je Szolnoki iskoristio za seriju 4:0 i odlazak na plus tri da bi se u jednom trenutku sredinom treće dionice Mladostaši ipak uspjeli ponovno približiti na samo gol zaostatak.

Ipak odlični gosti još jednom su odgovorili, povezali tri pogotka i otišli na nedostižnih 11:7.

Ova pobjeda odvaja Szolnoki od Mladosti na ljestvici i Zagrepčanima će trebati pobjede protiv onih najjačih da bi se vratili u borbu za prva četiri mjesta.

Ovdje su ih predvodili s po dva gola Cosmin Radu, Lovre Miloš i Miloš Ćuk. Kod gostiju po tri gola zabili su Gergo Zalanki i Milan Aleksić.