Werder u dramatičnom susretu izbacio Borussiju Dortmund, veliki kiks Bayera

Branimir Korać • utorak, 05.02.2019.

Poznata su prva četiri četvrtfinalista DFB Pokala. Među njima neće biti Borussije Dortmund i Bayer Leverkusena koji su upisali neočekivane poraze...

Sjajna utakmica u Dortmundu! Borussia je ugostila Werder u osmini finala Kupa i upisala poraz na penale. U 90 minuta rezultat je bio 1:1, zatim je Borussia dva puta vodila u produžetku, Werder se dva puta vraćao, drugi put u 119. minuti i onda je boljim izvođenjem jedanaesteraca prošao dalje.

Gosti su poveli već u petoj minuti kada je Kruse izveo slobodni udarac, a Milot Rashica dovoljno skrenuo loptu da ona uđe u mrežu. Domaćin je ipak uspio odgovoriti i to duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogotkom Marca Reusa koji je iz slobodnjaka zatresao mrežu.

Do kraja regularnog dijela pogodaka nije bilo i otišlo se u produžetke. Tamo je u 105. minuti nakon odlične kombinacije Pulisic poslao loptu u mrežu na asistenciju Alcacera da bi tri minute kasnije Werder ipak poravnao. Sretno je do lopte u petercu došao Claudio Pizarro, odlično se snašao i pogodio za 2:2.

Tu nije bio kraj. Borussia je još jednom povela u 113. minuti kada je Achraf Hakimi zabio na dodavanje Philippa, no još jednom se Werder vraća i to u 119. minuti kada je Kruse još jednom asistirao, ubacio iz kornera na Martina Harnika koji iz teške pozicije zabija.

Odluka je pala s 11 metara, tu su gosti imali više mirnoće i zabili svoje penale za razliku od Alcacera i Krusea na drugoj strani.

Embed from Getty Images

Iznenađenje se dogodilo u Heidenheimu gdje je istoimeni domaćin poražen od Bayera s 2:1. Apotekari su vodili nakon prvog dijela golom Brandta, ali u nastavku susreta drugoligaš je napravio preokret i odnio pobjedu. Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Ispao je još jedan prvoligaš, ali to nije toliko iznenađenje. HSV je među najboljim drugoligašima, a Nürnberg je među najlošijim prvoligašima i pobjeda HSV-a golom Ozcana ne čudi.