Vodeni sportovi

Jug remizirao u Pireju, Jadran iznenadio Talijane na Poljudu

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.02.2019.

Nakon što je Mladost upisala poraz u utorak od Szolnokija, srijeda je bila uspješnija za hrvatske klubove u vaterpolskoj Ligi prvaka. Jug je na teškom gostovanju u Pireju remizirao s Olympiakosom, a Jadran je na Poljudu svladao Sport Management...

Jugaši su odigrali odličnu utakmicu u Pireju gdje su remizirali 10:10 s Olympiakosom i imali priliku i za pobjedu. Grci su dosad bili stopostotni u svom bazenu, no ovdje su opasno plesali na rubu poraza.

Posebno dobro Jug je odigrao u drugom poluvremenu kada se i uspio vratiti iz zaostatka te na kraju čak i voditi sve do posljednjeg napada Olympiakosa na susretu. 19 sekundi prije kraja Konstantinos Genidounias zabio je za 10:10 i tako spasio Olympiakos od poraza.

Na polovici druge četvrtine činilo se da će Jug ipak upisati prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone, Olympiakos je vodio 6:2 i igrao bolje, ali nije se dugo čekalo na buđenje Jugaša koji rade seriju čak 7:1 i preuzimaju vodstvo. Sjajno je funkcionirala obrana gostiju u tom razdoblju, ali ipak se Olympiakos vratio i poravnao na 9:9.

Minutu i pol prije kraja Marko Žuvela donio je vodstvo Jugu da bi ga poništio 19 sekundi prije kraja Genidounas.

Po dva pogotka u sastavu hrvatskog prvaka postigli su Luka Lončar, Maro Joković i Alexandros Papanastasiou, a kod domaćina čak pet golova postigao je Genidounas.

Sjajnu utakmicu odigrao je splitski Jadran koji je u svom bazenu iznenadio talijanski Sport Management, momčad koja je dosadašnji dio sezone odradila odlično. No Splićani su odigrali svoju najbolju utakmicu u Ligi prvaka i upisali su pobjedu 12:9.

Furiozno odrađena zadnja četvrtina bila je ključna, u nju su gosti ušli čak s vodstvo 8:7, ali Jadran je s tri gola Anđela Šetke u tom razdoblju napravio preokret i odnio pobjedu.

Sjajni Šetka završio je susret s četiri gola dok su po dva dodali Nathan Power i Željko Kovačić. Kod Talijana po dva gola zabili su Edoardo Di Somma i Lorenzo Bruni.