Betis imao lijepu prednost, Valencia se vratila i došla do remija u polufinalu Kupa kralja

Jan Šneler • četvrtak, 07.02.2019.

Odigrana je i druga polufinalna utakmica Kupa kralja, a kao i u srijedu u El Classicu, niti dan kasnije pobjednika nije bilo. Valencia je imala veliki zaostatak, no u posljednjih dvadesetak minuta došla je do remija.

Uzvratne utakmice polufinala španjolskog Kupa kralja definitivno će biti uzbudljive. Niti jedna momčad nije ostvarila prednost pred drugi susret što garantira odličan nogomet i kvalitetnu zabavu.

U prvom dijelu Betis je dominirao terenom i imao pod kontrolom rezultat. Obje momčadi su pritiskale, nastojale doći do pogotka, no realizacija nije bila na vrhuncu. Dugo je čekao Betis na pogodak i on je postignut tek krajem prvog dijela. Loren je bio taj koji je doveo domaćina u vodstvo.

Embed from Getty Images

U nastavku susreta, Betis ponovno bolje ulazi i izgleda fizički i psihički spremnije. U 54. minuti domaći su došli na korak do rješavanja pitanja prolaska u četvrtfinale. Joaquin je zabio za 2:0 i vjerojatno su neki navijači Betisa pomislili da je finale nadomak ruke.

Ipak, gosti se nisu predali i prvo je Denis Čerišev u 70. minuti zabio za 2:1, da bi debelo u sudačkoj nadoknadi Kevin Gameiro zabio za 2:2 i donio dobar rezultat Valenciji. Uzvrat je na rasporedu 28. veljače.