Badelj nakon krasne akcije zabio prvijenac u dresu Lazija, Genoa ipak slavila

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2019.

Odigrani su susreti 24. kola talijanske Serie A, a Lazio gostje gostovao u Genovi gdje je na Luigi Ferrarisu stigao do prednosti zahvaljujući Milanu Badelju, ali ipak izgubio...

Milan Badelj nije se naigrao od ljetos otkako je preselio iz Fiorentine u Lazio. U 24. kolu ipak je dobio priliku od prve minute u gostima kod Genoe i zahvalio se Simoneu Inzaghiju pogotkom nakon krasne akcije.

U 44. minuti Badelj je dobio loptu na nekih 20 metara, pronašao Ciru Immobilea i odmah ušao u prazan prostor, Immobile je to uočio i krasno ga proigrao, a Badelj se odličnom varkom riješio čuvara i zatim lijepo pogodio u suprotni kut.

Embed from Getty Images

Bio je to pogodak za vodstvo gostiju u vrlo bitnom susretu u kojem pobjeda drži Lazio za petama Interu i Milanu.

Ipak u drugom dijelu Genoa je stigla do poravnanja golom Antonija Sanabrije u 75. minuti nakon kornera i loše reakcije obrane Lazija.

U 93. minuti domaćin je došao do potpunog preokreta kada je Domenico Criscito zabio za 2:1. Badelj je odradio cijelu utakmicu.

Udinese je s 1:0 bio bolji od Chieva, a pobjedu mu je donio u 86. minuti Lukasz Teodorczyk koji nije realizirao kazneni udarac, ali u nastavku akcije ipak je zabio.

Uvjerljiv je bio Empoli koji je čak s 3:0 svladao Sassuolo. U zadnjih deset minuta prvog dijela domaćin je došao do dva pogotka preko Rade Krunića i Afriyiea Acquaha, a Diego Farias u nastavku je potvrdio pobjedu domaćina.