Roma 2:1 Bologna
Bologna

Roma nije dopustila iznenađenje protiv Bologne i ostala za petama Milanu

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.02.2019.

U posljednjem susretu 24. kola talijanskog prvenstva Roma je ugostila Bolognu i upisala pobjedu 2:1. Rimljani su se tako približili na bod zaostatka za Milanom dok je Bologna i dalje u zoni ispadanja...

Ipak nije bilo iznenađenja u Rimu. Roma je ugostila Bolognu i upisala pobjedu 2:1 čime se zadržala na malom zaostatku za Milanom te nije dopustila bijeg momčadi sa San Sira.

Eusebio Di Francesco ne može biti posebno zadovoljan nastupom svoje momčadi, Rimljani su tijekom susreta dopustili Bologni da u određenim trenucima bude i dominantnija, ali na kraju su ipak uzeli bodove što im je ipak bilo najvažnije. Na vrata se nakon ozljede vratio Robin Olsen, u drugom dijelu je ipak ušao u igru i Stephan El Shaarawy iako je bio upitan za nastup zbog ozljede i to je ono pozitivno za Di Francesca.

U prvom poluvremenu Roma je odigrala dosta loše, Bologna je imala nekoliko odličnih prilika, zatresla i okvir gola i tek u nastavku susreta Rimljani su zaigrali bolje.

U 55. minuti poveli su iz kaznenog udarca koji je izborio El Shaarawy, srušio ga je Helander, a opravdano je dosuđen kazneni udarac koji je realizirao Aleksandar Kolarov.

Embed from Getty Images

Nešto manje od 20 minuta kasnije Roma dolazi do drugog pogotka. Nakon kornera loptu je glavom prebacio De Rossi, točno na nogu Fazija koji iz voleja pogađa za povećanje vodstva.

Do kraja susreta Bologna je smanjila zaostatak preko Sansonea koji se prošetao kroz domaću obranu i rutinski zabio.

Ante Ćorić kod domaćina je ostao na klupi.