Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 23.02.2019, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 513

Branimir Korać • subota, 23.02.2019.

Inter je stigao do vrijedna tri boda u gostima u Koprivnici slaveći s 1:0. Domaćin je bio dosta bolji protivnik u prvom poluvremenu, u nastavku je ipak pao i Inter je to iskoristio i došao do pobjede...

Robert Mišković
59'

Steven Peter Luštica
87'

Obi Goodness Ajayi
89'
Samir Toplak

Važan dvoboj u Koprivnici okončan je pobjedom Intera 1:0 čime su Zaprešićani bodovno dostigli Slaven Belupo i odmaknuli na pet bodova pretposljednjoj Istri 1961.

Domaćin ima za čim žaliti. Slaven Belupo bio je bolji protivnik u prvom poluvremenu, imao je nekoliko odličnih prilika, ali sjajno je branio vratar Matković i rezultat se nije mijenjao. U nastavku susreta Slaven više nije bio tako konkretan, Inter je sve više prijetio i onda iz solo akcije Serderova došao do pogotka i pobjede.

Već u 14. minuti Slaven Belupo došao je do odlične prilike za vodstvo. Menalo je izmiješao obranu gostiju i onda odlično pucao, gađao sam kut, ali Matković je odbio loptu u korner.

Deset minuta kasnije nova odlična prilika za domaćina, ovaj put Vidović se najbolje snašao u gužvi i pucao s desetak metara, ali Matković ponovno sjajno brani. I dvije minute kasnije Menalo pokušava, ovaj put malo iskosa, a Postonjski blokira taj pokušaj.

U drugom dijelu Inter se puno bolje posložio u defenzivi i domaćin nije tako lako došao do prilika. Gosti su sve češće u tranziciji prijetili i pokušavali doći do pogotka i to im je uspjelo u 68. minuti. Sve je sam napravio Serderov koji se prošetao kroz obranu Slavena, nitko ga nije uspio zaustaviti i onda je lijepo pogodio u suprotni kut.

Do kraja susreta domaćin je probavao doći do pogotka, ali nije išlo. U završnici je čak i vratar Filipović došao u kazneni prostor gostiju, ali ništa se nije dogodilo.

Ostalo je 0:1, Inter dolazi do velike pobjede, prve u 2019. godini.