Zimski sportovi

Eisenbichler došao do zlata na Svjetskom prvenstvu, Kobayashi razočarao

Jan Šneler • subota, 23.02.2019.

Održano je prvo natjecanje u skijaškim skokovima na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama koje se održava u austrijskom Seefeldu, a velikog razloga za slavlje imaju Nijemci...

Prije tri dana započelo je Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama koje se održava u Seefeldu u Austriji. Na današnjem natjecanju u skijaškim skokovima na velikoj skakaonici zlatnu medalju osvojio je njemački skakač Markus Eisenbichler.

On je bio drugi nakon prvog kruga, no fantastičnim drugim krugom došao je do vodećeg mjesta i s čak 13.1 bodova ispred Karla Geigera osvojio zlatnu medalju. Treće mjesto pripalo je vodećem iz prvog kruga, Švicarcu Killianu Peieru.

Embed from Getty Images

Japanac Ryoyu Kobayashi, vodeći u Svjetskom kupu nakon prvog kruga bio je treći, ali prilično slabim drugim skokom zauzeo je četvrto mjesto sa 17.4 bodova manje od pobjednika.

Sutra je na rasporedu timsko natjecanje, dok će 1. ožujka na rasporedu biti individualno natjecanje na maloj skakonici.

Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama, Seefeld (AUT), skijaški skokovi, velika skakaonica: