Zimski sportovi

Kristoffersen tijesno slavio ispred Hirschera u Banskom, Zubčić ostao na 25. mjestu

Petar Jenjić • nedjelja, 24.02.2019.

Henrik Kristoffersen pobjednik je veleslaloma koji je vožen u Banskom, Norvežanin je s četiri stotinke prednosti slavio ispred Marcela Hirschera...

Zanimljiva i dramatična bila je završnica veleslaloma u Banskom u kojem je do pobjede stigao Henrik Kristoffersen. Norvežanin je u cilju prošao s vremenom 2:26.87 što se na kraju pokazalo dovoljnim za slavlje.

Nakon njega je na stazu izašao Marcel Hirscher koji je do kraja staze stigao sa samo četiri stotinke zaostatka što je bilo dovoljno za drugo mjesto. Treće mjesto u konačnici je pripalo Thomasu Fanari koji je kasnio 39 stotinki.

Jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić nakon 25. mjesta u prvoj, ostao je na istoj poziciji i na kraju utrke. U konačnici je kasnio tri sekunde i 39 stotinki.