Vodeni sportovi

Jugaši potopili Mladost na Savi i učvrstili prvu poziciju

Branimir Korać • srijeda, 27.02.2019.

U devetom kolu Lige prvaka vaterpolista Jug je u Zagrebu glatko slavio protiv Mladosti s 11:5. Jugaši su tako učvrstili prvo mjesto u skupini, a Mladost je ubilježila četvrti uzastopni poraz...

Nadala se Mladost prekidu niza poraza i pobjedi koja bi joj vratila nadu u borbi za Final Eight, ali Jugaši nisu imali milosti. Lakoćom su slavili s 11:5, posebno dobro odradili su posao u drugom poluvremenu gdje nisu dali nikakvu šansu domaćinu.

Još je prvo poluvrijeme ponudilo ravnopravnu utakmicu u kojoj nije bilo puno golova niti odvajanja, a Jug je na poluvrijeme odnio vodstvo 3:2.

No nakon što je primila dva brza gola u drugom poluvremenu preko Lozine i Merkulova, Mladost je pala, kao da više nije vjerovala u povratak i Jug je to iskoristio.

Dodatni problem za domaćina bilo je treće isključenje Miloša Ćuka i Jug je već na kraju treće dionice imao četiri gola prednosti.

Do kraja susreta nije Mladost zaprijetila povratkom, Jug je rutinski održavao prednost i na kraju slavio s visokih 11:5.

Tri gola za goste postigao je Maro Joković, po dva su dodali Marko Žuvela i Alexandros Papanastasiou, a po jedan Loren Fatović, Luka Lončar, Luka Lozina i Daniil Merkulov.

Kod Mladosti dva gola zabio je Cosmin Radu, a po jedan su dodali Antonio Petković, Ivan Buljubašić i Konstantin Harkov.