Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 01.03.2019, 18:00 h, Rujevica, gledatelja: 4.275

Branimir Korać • petak, 01.03.2019.

Igor Bišćan imao je velikih problema sa slaganjem momčadi uoči prvog susreta 23. kola HT Prve lige, ali bez obzira na to njegovi igrači uspjeli su odraditi dobar posao protiv Istre 1961 i doći do sva tri boda...

U drugom dijelu sezone Igor Bišćan mora puno kemijati i pomučiti se da složi momčad. Ne zato što ima širok izbor igrača već upravo suprotno. No u zadnja dva susreta protiv momčadi s dna ljestvice ipak je bio uspješan, ubilježio je prvo pobjedu kod Rudeša, a sada i protiv Istre 1961.

U odličnim uvjetima za igru gosti su bolje krenuli i prvi su zaprijetili te nije bilo puno dobrih vijesti za Bišćana u prvim minutama. situacija se dodatno pogoršala kada je u 12. minuti ozljedu zaradio Roberto Punčec koji se tek vratio nakon ozljede i u ranoj fazi dvoboja morao je napustiti igru te ga je zamijenio Darko Velkovski.

Domaćin je ubrzo preuzeo kontrolu nad susretom, ali gosti su se odlično branili i nije bilo jednostavno probiti taj blok. Dobru priliku u 28. minuti imao je Acosty koji je gađao u daljnji kut, ali nije pogodio. Već u sljedećoj minuti dosta sreće za goste, Puljić je odlično opalio, ali vratnica je spasila goste.

U 43. minuti ipak vodstvo Riječana. Odlično je iz kornera ubacio Robert Murić, sjajno je na prvoj vratnici skočio Alexander Gorgon i poslao loptu u mrežu.

Na odmor se ipak moglo s neodlučenim ishodom, ali Sluga je sjajno skinuo zicer Obenga u 44. minuti.

U drugom dijelu novi udarac za domaćina, ozlijedio se i Gorgon pa je i on morao napustiti travnjak što je malo dalo krila gostima koji su igrali nešto bolje u drugom dijelu, ali nisu bili konkretni. Ponešto nepreciznosti i nekoliko dobrih reakcija Sluge te je ostalo 1:0 sve do sudačke nadoknade kada Murić podiže na 2:0 i završava priču.