Čudesna utakmica sa četiri produžetka u Atlanti, Leonard zabio za pobjedu Raptorsa

Petar Jenjić • subota, 02.03.2019.

Noćas je odigrano još pet utakmica u NBA ligi, a ona koja je donijela najveću pozornost odigrala se u Atlanti gdje su do pobjede nakon četiri produžetka i ukupno 329 poena stigli Chicago Bullsi. Do nove pobjede stigli su i Milwaukee Bucksi, kao i Toronto Raptorsi koji su ubačajem Kawhija Leonarda porazili Portland Trail Blazerse...

Čudesna utakmica odigrana je noćas u Atlanti gdje smo vidjeli treći najučinkovitiji susret u povijesti NBA lige. Do pobjede su u utakmici sa 329 poena stigli Chicago Bullsi koji su svladali Hawkse nakon čak četiri produžetka rezultatom 168:161. Ispred ove utakmice još su samo dvije, ona iz 1982. godine kada su Bucksi i Spursi ubacili 337 poena te dvoboj Pistonsa i Nuggetsa iz 1983. kada je nakon tri produžetka palo rekordnih 370 poena.

Za prvi su se produžetak izborili Chicago Bullsi u posljednjoj sekundi susreta kada je Otto Porter Jr. s tri slobodna bacanja izjednačio na 124:124. U prvom su produžetku prednost imali Bullsi, no Tray Young položio je sekundu prije kraja na 140:140. Treći je produžetak izborio Ryan Arcidiacono za Bullse kada je sedam sekundi prije isteka drugog produžetka ubacio tricu za 147:147. Rezultatom 155:155 ušlo se u posljednju minutu treće dodatka, no rezultat se više nije promijenio. Ipak, posljednji su produžetak gosti uspjeli prelomiti u svoju korist.

Učinak karijere ostvario je Zach LaVine koji je s 47 koševa, devet skokova i devet asistencija predvodio Bullse. Otto Porter Jr. dodao je 31 poen i deset skokova, Lauri Markkanen 31 koš i 17 skokova: "Jednom sam promašio cijeli koš samo zato jer sam bio jako umoran", kazao je nakon utakmice LaVine.

Nevjerojatnih 56 minuta u porazu Atlante upisao je Trae Young koji je susret zaključio s 49 poena, osam skokova i 16 asistencija, a prema NBA statistici prvi je rookie od Allena Iversona 1997. godine koji je u tri uzastopne utakmice stigao do barem 120 poena.

Alex Len dodao je 24 koša i deset skokova, a vrijedi izdvojiti i Vincea Cartera koji je odigrao 45 minuta (13 poena, sedam skokova) te tako kao 42-godišnjak postao najstariji igrač u povijesti s tolikom minutažom.

Toronto Raptorsi na domaćem su parketu svladali Portland Trail Blazerse sa 119:117 te tako stigli do devete pobjede u posljednjih deset utakmice. Također, trenutno su na omjeru 11-4 kada se utakmice završavaju s tri ili manje koševa razlike.

Imala je domaća momčad i 16 koševa viška tijekom treće četvrtine (90:74), no Portland se uspio vratiti i izboriti neizvjesnu završnicu. Damian Lillard pogodio je tri slobodna bacanja 13.8 sekundi prije kraja i izjednačio na 117:117, no na drugoj je strani uzvratio Kawhi Leonard koji je pogodio za pobjedu svoje momčadi.

Leonard je susret zaključio s 38 poena i pet asistencija, a priključio mu se Kyle Lowry s 19 koševa, sedam skokova i deset asistencija te Marc Gasol s 19 poena, osam skokova i šest asistencija.

Najbolji je kod Portlanda bio C.J. McCollum s 35 koševa i pet skokova, dok je Damian Lillard dodao 24 poena, osam skokova i šest asistencija.

Osmu uzastopnu pobjedu, a desetu uzastopnu na gostujućem terenu upisali su Milwaukee Bucksi koji su sa 131:120 slavili kod Los Angeles Lakersa. Iako to rezultat ne sugerira, bila je to prilično izjednačena utakmica, a u posljednjih sedam minuta vidjeli smo šest izjednačenja. Eric Bledsoe zabio je za izjednačenje (118:118), nakon čega je krenula serija gostiju od 15:2 koja je donijela konačnog pobjednika.

Bledsoe je predvodio Milwaukee s 31 poenom, devet skokova i pet asistencija, Malcolm Brogdon dodao je 21 koš, a Khris Middleton 18 poena, šest skokova i pet asistencija.

Brandon Ingram s 31 poenom i osam skokova te LeBron James s 31 košem, sedam skokova i deset asistencija bili su najbolji kod Lakersa.

NBA:
Atlanta Hawks - Chicago Bulls 161:168 (nakon četiri produžetka)
Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 112:123 (D'Angello Russell 22p, 9as / Kemba Walker 25p, 7as, 4uk)
Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 119:117
Boston Celtics - Washington Wizards 107:96 (Al Horford 18p, 6sk / Bradley Beal 29p, 11sk, 6as)
LA Lakers - Milwaukee Bucks 121:130