Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 09.03.2019, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.483

Jan Šneler • subota, 09.03.2019.

Utakmica između Slaven Belupa i Hajduka u 24. kolu HT Prve lige odlučena je u dramatičnoj završnici, a devetu pobjedu u sezoni upisala je splitska momčad...

U 24. kolu HT Prve lige, Hajduk je na gostovanju kod Slaven Belupa stigao do pobjede u posljednjim minutama. Nije susret dobro počeo za goste, kako igrače, tako i navijače koji su imali problema prilikom ulaska na stadion. Slaven Belupo je dugo vodio, imao sve u svojim rukama, ali odličnom završnicom Splićani dolaze do pobjede.

Solidno prvo poluvrijeme mogli smo gledati između Slaven Belupa i Hajduka. Nije bilo riječi o nekoj maestralnoj igri, ali u nekoliko navrata, obje momčadi imale su dobre šanse. Prvi je u priliku došao Slaven Belupo.

Nakon petnaestak minuta susreta, Matej Delić je atraktivno potegnuo iz voleja, ali njegov udarac odlazi daleko preko gola. Nešto kasnije, Hajduk je uzvratio preko Jradija, ali niti gosti nisu bili precizni.

U 31. minuti, domaći vratar loše je odbio loptu izvan kaznenog prostora, Jairo je imao priliku za šut, ali je zakomplicirao i od izgledne šanse nije bilo ništa. Nešto su pokušavale obje momčadi do kraja prvog dijela, ali ozbiljnijih prilika nije bilo.

U nastavku susreta vidjeli smo puno više prilika. Vrlo brzo nakon početka nastavka, Hajduk je ostao s igračem manje. Josip Juranović napravio je prekršaj u kaznenom prostoru nad Matejom Delićem i sudac mu je pokazao direktni crveni karton. Udarcu s bijele točke pristupio je Jelić koji je preciznim šutom donio Farmaceutima vodstvo.

Par minuta kasnije, Hajduk je mogao potpuno potonuti, ali Luka Menalo nije iskoristio veliku priliku. U 68. minuti domaći su također ostali bez jednog igrača. Matko Zirdum zaradio je drugi žuti karton i bio prisiljen napustiti teren.

Iako se broj igrača izjednačio, Hajduk nije uspijevao doći do izjednačenja, a igralo se dosta čvrsto i sudac je podijelio čak sedam žutih kartona. Činilo se da će domaći uspjeti izdržati pritisak, ali onda u 89. minuti Stanko Jurić sjajno šutira glavom i zabija za 1:1.

Do kraja susreta ostalo je još par minuta, a Hajduk je uspio iskoristiti trenutak nepažnje obrane Slaven Belupa. Jairo je u šesnaestercu više napamet ubacio, vratar domaćih potpuno krivo procijenio centaršut i dozvolio Franu Tudoru da mirno glavom poentira za velikih 1:2 i pobjedu Hajduka u Koprivnici.