Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 10.03.2019, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.098

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2019.

U zanimljivom dvoboju u Gradskom vrtu pobjednika nije bilo. Osijek i Lokomotiva odigrali su 1:1, Lokosi su imali prednost na odmoru, ali Osijek se vratio u drugom dijelu...

Nakon turbulentnih tjedan dana u Osijeku je bilo malo više mira, nije bilo novih potresa i u nešto boljem raspoloženju dočekana je Lokomotiva. Pobjeda ipak nije upisana, morali su se domaćini zadovoljiti remijem 1:1.

Debi u dresu Osijeka upisao je Mađar Laslo Kleinheisler, dugo očekivano pojačanje koje je vrlo brzo pokazalo zašto su ga Osječani čekali kao da čekaju Luku Modrića.

Već u 13. minuti Mađar je sjajnom loptom proigrao Mirka Marića koji uočava Špoljarića potpuno samog pred golom, ali on se spetljao i promašio loptu u sjajnoj poziciji.

Lokomotiva je zaprijetila desetak minuta kasnije preko Datkovića što je bila jedna od rijetkih prijetnji Lokosa, uglavnom su domaćini bili ti koji su dominirali travnjakom i stvarali prilike.

Do same završnice prvog poluvremena Pilj, Kleinheisler i Abazaj pokušavali su, ali nedovoljno opasno za Grbića da bi u 45. minuti gosti dobili kazneni udarac. Malenica je srušio Uzunija, a Majstorović je zabio s 11 metara.

U drugom dijelu Osijek je stigao do poravnanja u 60. minuti. Pilj je nabacio iz kornera, Lončar prebacio loptu do Marića koji iz blizine zabija.

Na krilima tog pogotka Osijek je mogao do ekspresnog preokreta, ali Abazaj s nekih 12-13 metara nije bio precizan.

U zadnjih 20 minuta prilika za pogotke imali su i jedni i drugi. Vrlo blizu golu bili su gosti kada je s ruba kaznenog prostora odlično opalio Karačić, lopta je išla "u 90", ali okvir gola spasio je domaćina.

Rakić i Uzuni također su pokušavali, kao i Lopa i Marić na drugoj strani, ali rezultat se više nije mijenjao. Vrijedi istaknuti kako se na travnjak vratio i veliki pehist Muzafer Ejupi koji je ušao u igru u posljednjim trenucima susreta.