Borna Gojo uspješan na startu kanadskog Challengera

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.03.2019.

Hrvatski tenisač Borna Gojo pobjedom je otvorio nastup na Challengeru u kanadskom Drummondvilleu, u prvom je kolu bio bolji od domaćeg igrača Stevena Dieza...

Kanađanin Steven Diez nije bio previsoka prepreka za Bornu Goju na startu Challengera u Drummondvilleu. Hrvatski tenisač bio je uspješniji te je u prvom međusobnom dvoboju stigao do pobjede sa 7:5, 6:3 nakon sat i 22 minute igre.

Vrlo izjednačen bio je prvi set u kojem su oba tenisača čvrsto držala servis i rijetko su na njima gubila poene. Međutim, pri vodstvu 6:5 Gojo dolazi do 15:40 i uspijeva iskoristiti prvu set loptu.

Kanadski tenisač u drugom je setu uspio spasiti pet break lopti, no šestu nije uspio. Gojo je poveo s 3:1, nakon toga spasio prvu i jedinu break šansu protivnika te zaključio meč u svoju korist.

U drugom će kolu igrati protiv Roberta Cida Subervija iz Dominikanske Republike.