Zimski sportovi

Favorizirani Norvežani uvjerljivo slavili u štafeti

Jan Šneler • četvrtak, 14.03.2019.

Na današnjoj utrci u mješovitoj štafeti na Svjetskom prvenstvu u biatlonu, pobjedu je odnijela favorizirana Norveška...

Održano je još jedno natjecanje u biatlonu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u švedskom Östersundu. U kategoriji mješovite štafete 6 kilometara i 7.5 kilometara, pobjedu je odnijela Norveška.

Marte Olsbu Roiseland i njen kolega Johannes Thingnes Boe bili su najbolji i uvjerljivo su slavili ispred drugoplasirane Italije. Prednost je mogla biti i veća da nisu u posljednjem pucanju napravili dvije greške.

Treće mjesto pripalo je domaćoj Švedskoj koja je zaostala točno 20 sekundi za pobjednicima. Od ostalih rezultata izdvojimo dobar rezultat Rusije koja je završila na šestom mjestu i nešto slabiji rezultat Austrije koja je zaostala čak minutu i osam sekundi i zauzela osmo mjesto.

Sutra je dan pauze u Östersundu, a u subotu i nedjelju očekuju nas posljednja natjecanja. U subotu su na rasporedu utrke štafeta 4x6km za žene i 4x7.5km za muškarce, dok su u nedjelju na rasporedu utrke na 12.5, odnosno 15 kilometara skupnog starta.

Svjetsko prvenstvo u biatlonu, Östersund (ŠVE), štafeta mješovito: 1. Norveška 35:43.2