Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 17.03.2019, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 4.257

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

U 25. kolu HT Prve lige, Dinamo je na gostovanju kod Gorice došao do nove pobjede i učvrstio prvo mjesto na ljestvici...

Nakon poraza u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige protiv Benfice, Dinamo se pobjedom protiv Gorice vratio u dobar ritam. U 25. kolu, prije reprezentativne pauze, Modri su s 2:1 porazili domaćina i upisali jubilarnu 20. pobjedu ove sezone.

Goričani su odlično otvorili susret i u početnih dvadesetak minuta imali nekoliko solidnih prilika. U četvrtoj minuti, Lukasz Zwolinski dobro je tukao u šesnaestercu, no Danijel Zagorac sjajno brani.

U 17. minuti, Zwolinski je lijepo proigrao Cherifa Ndiayea, no napadač Gorice puca daleko iznad gola. U međuvremenu, Dinamo je također imao solidnu priliku, no Amer Gojak nije bio najprecizniji.

Dinamo je došao u vodstvo u 24. minuti. Komnen Andrić lijepo se oslobodio čuvara, a Mario Marina ga je u šesnaestercu srušio. Iz kaznenog udarca precizan je bio upravo Andrić koji je doveo Modre u vodstvo.

Do kraja prvog dijela, Gorica je još imala nekoliko solidnih prilika, no promjene rezultata nije bilo. U nastavak susreta Dinamo je krenuo bez Iyayi Atiemwena, bivšeg igrača Gorice koji je ostao u svlačionici zbog ozljede koju je zaradio u duelu s Muhammedom Musom. Vrlo brzo nakon početka drugog dijela, Gorica je došla do izjednačenja.

Marin Leovac povukao je u šesnaestercu Zwolinskog i Duje Strukan je bez razmišljanja pokazao na jedanaesterac. Kristijan Lovrić je bio precizan iz kaznenog udarca i donio Gorici izjednačenje.

Gorica ipak nije dugo slavila jer je već u 60. minuti Dinamo došao do novog vodstva. Strukan je po treći put pokazao na bijelu točku. Čagalj je povukao Marija Gavranovića i Strukan je pokazao na bijelu točku. Ipak, ovaj jedanaesterac čini se najsumnjivijim i pitanje je je li kontakt bio dovoljan za jedanaesterac.

Andrić je po drugi put bio precizan iz kaznenog udarca i vratio Modre u vodstvo. Tri minute kasnije, Gorica je mogla ponovno izjednačiti, no Lovrić silovitim udarcem pogađa vratnicu.

Do kraja susreta nije bilo velikih prilika i Dinamo je mirno zaključio ovaj prilično čudan susret. Naime, osim tri jedanaesterca, Strukan je pokazao čak osam žutih kartona u priličnoj mirnoj utakmici bez grubljih prekršaja.