Premiership, 31. kolo, 17.03.2019, 17:30 h
Everton 2:0 Chelsea
Chelsea

Novi podbačaj Chelseaja: Furiozan start pa nastup za zaborav

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.03.2019.

Chelsea je upisao poraz u gostima kod Evertona 2:0 u susretu u kojem je odlično krenuo, brzo stvorio nekoliko sjajnih prilika, ali domaćin se tome othrvao i na kraju glatko slavio...

Ne može Chelsea nikako spojiti nekoliko kvalitetnih nastupa u nizu. Još jedan poraz stigao je u gostima kod Evertona, protivnika kojeg je Chelsea morao dobiti, posebno u situaciji u kojoj se nalazi na ljestvici.

S tri boda iz ovog susreta Chelsea bi zadržao priključak s Arsenalom koji drži četvrtu poziciju, a ovako je ostao tri boda iza Topnika i u ključnom razdoblju sezone kada se hvataju bodovi za što viši plasman i borbu za Ligu prvaka, upisao je novi kiks.

U početku susreta činilo se da će gosti glatko slaviti. Krenuli su uz odlične prilike, Pickford je sjajno skinuo zicer Hazardu pa je onda Hazard pogodio stativu i zatim Pickford opet obranio sjajnu priliku Higuainu i to sve u prvih osam minuta.

Do kraja prvog dijela domaćin je umirio goste i nije bilo tako velikih prilika iako je bilo sporadičnih prijetnji na obje strane.

Zato je odmah na startu drugog dijela pao pogodak samo u mreži Kepe. Everton je sjajno krenuo, Bernard i Gomes su prvi zaprijetili, a zatim je u 49. minuti Richarlison zabio nakon što je Kepa odbio pokušaj Calvert-Lewina.

Pokušao je Sarri nešto promijeniti uvođenjem Girouda i Loftus-Cheeka, ali nije dobio ništa posebno. Domaćin je ubrzo dobio penal, Marcos Alonso srušio je Richarlisona, a Gylfi Sigurdsson zabio je za potvrdu pobjede. Kazneni udarac obranio mu je Kepa, ali odbio je loptu do Islanđanina koji iz popravnog ne griješi.

Bilo je to ujedno i konačnih 2:0.