Finska s dva pogotka do pobjede kod Armenije

Petar Jenjić • utorak, 26.03.2019.

U utakmici drugog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo nogometaši Finske slavili su na gostovanju kod Armenije s 2:0 te tako upisali prvu pobjedu...

Odigrana je i prva utakmica današnjeg dana u skupini J. Reprezentacija Finske gostovala je kod Armenije koju je porazila s 2:0 te tako stigla do prve pobjede u ovim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Fincima je bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu za osvajanje tri boda. S druge strane, Armencima je ovo drugi poraz nakon što su u prvom kolu poraženi kod Bosne i Hercegovine.

Povela je Finska nakon 13 minuta igre iz jedne dobro odigrane akcije. U tri poteza gosti su stigli do gola, a završni je pripao Fredriku Jansenu koji je iz blizine skrenuo loptu u gol.

Rezultat se nije promijenio sve do 78. minute kada je konačan rezultat postavio Pyry Soiri na asistenciju Robina Loda.