Vodeni sportovi

Jug i dalje neporažen, u Veroni pobjeda ispuštena u posljednjim trenucima

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.03.2019.

Vaterpolisti Juga i dalje su jedina neporažena momčad u skupini B Lige prvaka i uz Pro Recco jedina neporažena u cijelom natjecanju...

Jugaši su odradili još jednu dobru utakmicu u Ligi prvaka i ostali su neporaženi i na gostovanju u Veroni kod drugoplasirane momčadi u skupini Sport Managementa gdje je remizirao 11:11. Jug je bio vrlo blizu pobjedi, ali domaćin je desetak sekundi prije kraja došao do poravnanja.

Jug je s ovim remijem napravio veliki korak prema prvom mjestu u skupini, prednost nad drugoplasiranim Talijanima iznosi šest bodova, a do kraja i jedni i drugi imaju još tri susreta.

Prvo poluvrijeme dvoboja u Veroni protekao je uz dosta rezultatskih promjena, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i tek početkom treće dionice jedna momčad uspjela se odvojiti na dva gola prednosti. Napravio je to Sport Management koji je poveo s 5:3, no s dva brza gola Lorena Fatovića Jug je poravnao.

Serija Juga u završnici treće i početkom četvrte četvrtine 3:0 odvela je goste prvi put na dva gola prednosti. Imali su Jugaši i 11:9 80 sekundi prije kraja, ali prvo Stefano Luongo smanjuje, a onda deset sekundi prije kraja Luca Damonte poravnava na 11:11.

Po dva gola kod Dubrovčana postigli su Loren Fatović, Daniil Merkulov, Hrvoje Benić i Alexandros Papanastasiou, a kod domaćina Damonte je bio četverostruki strijelac.