PPD Zagreb oprostio se od Europe porazom u Skoplju, dojam popravljen u odnosu na prvu utakmicu

Mihaela Bradovski • subota, 30.03.2019.

Zagrebova europska odiseja završena je porazom u osmini finala Lige prvaka od Vardara. Sve je bilo poznato još nakon prvog susreta u Zagrebu, a u uzvratu u Skoplju hrvatski prvak barem je popravio dojam...

Vardar je s dvije pobjede protiv Zagreba prošao u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon što je u Zagrebu slavio s ogromnih 27:18, bio je bolji i na svom parketu u Skoplju s 32:30. Makedonci su odigrali koliko im je bilo potrebno da upišu pobjedu i u uzvratu, a Zagreb je ipak ostavio bolji dojam nego u prvom dvoboju.

Za nešto više trebao je i veći doprinos vratara, a on je bio uistinu skroman. Radivoje Ristanović i Urh Kastelic zajedno su skupili tek pet obrana i nisu predstavljali poseban faktor u ovom susretu.

Vardar je od početka krenuo snažno ne želeći ništa prepustiti slučaju i tražeći odvajanje kako ne bi bilo neugodnih iznenađenja. Tako je već u desetoj minuti bilo 8:4, deset minuta kasnije 14:8, a na poluvrijeme se otišlo s prednosti Makedonaca 19:13.

U nastavku susreta Vardar je ipak malo podignuo nogu s gasa, a Zagreb je predvođen Zlatkom Horvatom uspio smanjiti zaostatak i čak i uhvatiti priključak.

Do najveće prednosti Vardar je stigao u drugom dijelu kada je poveo s 23:16, a onda se Zagreb trgnuo i počeo smanjivati zaostatak.

Malo pomalo uspio se Zagreb približavati i tri minute prije kraja golom Horvata poravnati na 30:30. Do kraja susreta Vardar je ipak uspio postići još dva pogotka i na kraju doći do pobjede.

Ivan Čupić bio je prvo ime domaćina s devet golova dok su kod Zagreba briljirali s 11 golova Horvat i s pet golova Burić.