U-17: Ipak ništa od plasmana Hrvatske na Europsko prvenstvo

hns.family • ponedjeljak, 01.04.2019.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina, unatoč osvojenom drugom mjestu u svojoj skupini, ipak neće nastupiti na završnom turniru europske smotre...

Izabranici Tomislava Rukavine odigrali su vrlo dobar kvalifikacijski turnir Skupine 3, pri čemu su pobijedili Dansku te remizirali s Engleskom i Švicarskom, no u poretku drugoplasiranih momčadi ostali su na posljednjem mjestu te nisu izborili vizu za Europsko prvenstvo.

Na završnicu se, naime, uz domaćina plasiralo osam pobjednika skupina (Italija, Nizozemska, Engleska, Island, Španjolska, Portugal, Belgija i Francuska) te sedam najboljih drugoplasiranih momčadi (Austrija, Češka, Njemačka, Grčka, Rusija, Mađarska i Švedska). Za poredak drugoplasiranih u obzir su se uzimali rezultati protiv prvoplasiranih i trećeplasiranih momčadi u skupini.

Hrvatska U-17 imala je željeni plasman u rukama u posljednjim minutama današnjeg ogleda Švedske i Srbije u Skupini 8, kada je rezultat bio neriješenih 1:1, no u petoj minuti sudačke nadoknade Švedska je postigla pogodak za pobjedu 2:1 i posljednje mjesto na EP-u u Republici Irskoj.

• narada10801.04.2019. u 22:46
    na zalost tacno je, nasi rezultat protiv Danaca se ne broje; provukli se Njemci na vise golova https://en.wikipedia.org/wiki/2019_UEFA_European_Under-17_Championship_qualification https://en.wikipedia.org/wiki/2019_UEFA_European_Under-17_Championship_qualification#Tiebreakers
    narada108
  • derivoje01.04.2019. u 20:55
    PO kojem kriteriju se to gleda tko se plasirao? Jer od drugoplasiranih reprezentacija Hrvatska ima 5 osvojenih bodova, a Austrija i Švedska po 4 pa mi ništa nije jasno...