Vrlo dobar Čakarun na startu finala Druge ABA lige, Primorska lakoćom do pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.04.2019.

Košarkaši Sixt Primorske slavili su u prvoj finalnoj utakmici Druge ABA lige, na domaćem terenu bolji su bili od MZT-a rezultatom 93:71...

Krenula je finalna serija Druge ABA lige iz koje će pobjednik ući u viši rang, a drugoplasirani igrati sa Zadrom za ostanak. Finalni dvoboj krenuo je u Sloveniji gdje je Sixt Primorska ugostila MZT te ga lakoćom uspjela poraziti. U konačnici je slavila rezultatom 93:71.

Nakon početnih 0:2, Primorska okreće na 8:2. Još je jednom tijekom prve četvrtine bila u zaostatku, no nakon deset minuta igre imala je devet koševa viška (28:19). Do kraja prvog poluvremena prednost je narasla na 15 razlike (53:38), a do kraja susreta ostalo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Lance Harris s 24 poena i pet skokova predvodio je domaću momčad do pobjede, dok je Marjan Čakarun dodao 16 koševa (7/11 za dva, slobodna bacanja 2/5) i osam skokova za nešto više od 28 minuta na terenu.

Najbolji je kod gostiju bio Ive Ivanov s 13 poena (5/8 za dva, 1/3 za tricu), tri skoka i dvije asistencije za 26 i pol minuta na terenu.