Dobra predstava PPD Zagreba i pobjeda protiv Nexea za finale SEHA lige

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Rukometaši PPD Zagreba prvi su finalisti regionalne SEHA lige, u polufinalnom meču bili su bolji od našičkog Nexea rezultatom 28:23...

Drugi puta u povijesti SEHA lige u polufinalu natjecanja susrele su se dvije momčadi iz iste zemlje. Šest godina nakon što je Vardar svladao Metalurg, sastala su se dva hrvatska kluba, PPD Zagreb i Nexe.

Našičani su po prvi puta u povijesti došli na Final Four, ali u polufinalnom meču ipak nisu uspjeli svladati rivala. Zagreb je od početka do kraja čuvao prednost te u konačnici zasluženo slavio sa 28:23.

Zagrebaši su u susret krenuli dvama pogocima Damira Bičanića, a kako je vrijeme odmicalo, svoju su prednost čuvali. Kroz cijelo prvo poluvrijeme prednost PPD-a varirala je od dva do četiri gola razlike, a nakon 30 minuta igre vodio je rezultatom 15:11.

Tijekom drugog poluvremena vidjeli smo sličan razvoj situacije kao i u prvom. Zagrebaši nisu dopuštali potpuno primicanje, dok Našičani nisu dopustili protivniku da previše odmakne. U 40. minuti novim golom Bičanića Zagreb je po prvi puta imao pet golova viška (23:18), a do kraja utakmice bez većih je problema sačuvao stečenu prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Damir Bičanić sa sedam golova, Aleks Vlah dodao je šest golova, a Zlatko Horvat pet pogodaka. Treba istaknuti i Radivoja Ristanovića s deset obrana.

Najučinkovitiji u redovima Nexea bio je Marko Buvinić sa sedam golova (šest iz sedmerca), dok su po četiri pogotka dodali Ivan Vida i Marin Šipić.